יום שני , דצמבר 10 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / מה שקרה ביוון, נשאר ביוון…
בנות העמק ביוון (צילום עצמי)
בנות העמק ביוון (צילום עצמי)

מה שקרה ביוון, נשאר ביוון…

זו השנה החמישית שקבוצת נשים עוזבות את השגרה ויוצאות אל הלא נודע. כולן עובדות עסוקות מנהלות בית ומטופלות בילדים ונכדים, אבל יודעות שאם ייקחו לעצמן פסק זמן, יחזרו שלמות יותר ומאושרות.

קבוצה הטרוגנית לחלוטין מכל קצוות הארץ ובגילאים שונים, מגיל 35 ועד…..69, לחווית טבע, נוף, מדינה חדשה, צורת חיים והמון המון שמחת חיים. כולן למטרה אחת.

בנות העמק ביוון (צילום עצמי)
בנות העמק ביוון (צילום עצמי)

בהתחלה כולן חשדניות ובודקות את השטח לאט לאט מתחילות להכיר והופכות לאחיות למסע. נוהגות בגיפים עם הילוכים, פיתולים, דרכי עפר, תופרות הרים, חוצות נהרות, הולכות במים, עושות רפטינג וקניונים, אומגה, משכשכות באגמים, מטפסות על גשרים, שרות רוקדות צוחקות ואפילו קצת קניות.

יצאנו ליוון המשגעת עם 24 נשים מדהימות ומצחיקות, מספר גדול יחסית לטיול כזה כל אחת עולם ומלואו, כל אחת תורמת בדרכה.

שליש מבנות הקבוצה הן חברות ילדות..נצרתיות ו/או נצרתיות לשיעבר: רונית מנטקה, שוש חנניה, לאה קורנמן, סימי ישנסקי, משי סינוואני אוסנת שפון, אתי גרינשפון ואני… מירה חדידה גרומן. ובראש הקבוצה חברתנו, המאגדת את כולנו זו השנה החמישית, איריס גורל מקריית ביאליק.

לשדה התעופה באתונה, המתינו לנו 7 ג'יפים ו…מיד התחלנו במסע. הגענו בבוקר יום שלישי, נסענו לתעלת קורינטוס ולמפרץ חוף יפיפה המערה השחורה, מפלי הגשם, אגם קרמסטיון המרהיב והענק, כפרי זגוריה, קניון הויקוס העמוק בעולם, הסלעים העצומים של מטאורה, המנזרים התלויים, מפלים, בריכות טבעיות, מעיינות מים חמים, ראפטינג מגניב ובעצם מה לא.

לינה במקומות קסומים וציוריים. אוכל טעים. ומה שהקפיץ אותנו, ולא רק הסלעים והכבישים המחוספסים, הייתה המוסיקה היוונית המיוחדת, והבנות ש"הבעירו" תמיד את האווירה. בכול עצירה אפשרית.

וכמובן בחגיגות בטברנה כשהקפצנו את כל הטברנה לצלילי הבוזוקי. אז מה היה לנו? הכל !!! נופים, מים, הרים, כבישים, סלעים, אוכל ואוזו! הרבה מוסיקה, וצחוק עד השמיים…

ואיך אנחנו חוזרות ואומרות??? מה שקרה ביוון נשאר ביוון…

 

בדוק גם

מוחים נגד אלימות נגד נשים. אילוסטרציה: פיקסהביי

"הוא איים שירצח אותי. לקחתי את הילדים וברחנו מהבית". מונולוג של אישה מוכה

על רקע ריבוי מקרי האלימות כלפי נשים ובשבוע בו התקיימו הפגנות סוערות ברחבי הארץ, מספרת אישה מחדרה את סיפורה האישי הקשה ומפצירה בנשים לבקש עזרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *