יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / מזעזע: ניצולת שואה בת 80 נכפתה באזיקים

מזעזע: ניצולת שואה בת 80 נכפתה באזיקים

ביום שלישי בערב הופצה ברשתות החברתיות תמונתה של קשישה, כאשר ידיה באזיקים והיא ממררת בבכי בזמן שהיא נלקחת מביתה בכפייה בצו הפסיכיאטר המחוזי. מדובר בקשישה ערירית ניצולת שואה שלדברי שכניה ומכריה "אינה יכולה לפגוע בזבוב".

אמפתיה ורצון טוב לסייע בכל האמצעים האפשריים הובילו את שכניה של הקשישה ועימם תושבי מגדל העמק להפיץ את התמונה ברשתות החברתיות ולמחות על היחס המשפיל שספגה. המקרה שהגיע לידיעת ראש העירייה אלי ברדה שהגיב בזעזוע:  "תמונה של אישה קשישה ניצולת שואה באזיקים קורעת את הלב ואינה מקובלת. אנו רוצים שהיא תחזור לביתה".

כמו כן פנה ברדה למפקד תחנת  מגדל העמק והנחה את מנהל אגף הרווחה מומי בן סימון לוודא כי הגברת נמצאת בבית חולים בידיים טובות, בבדיקות ותחת השגחה רפואית. כמו כן גורמים ברשות דיברו עם בית החולים ועם נהג האמבולנס ודרשו בשלומה. י ברדה הנחה להגיש תלונה במשטרה בכדי לחקור מי ובאיזו סמכות וצורך הניח אזיקים על ידי הקשישה.

מאגף הרווחה נמסר כי הגברת מוכרת ומטופלת על ידי אגף, נערך אצלה ביקור בית וניסו לסייע לה כולל מול עמיגור ובנושאים נוספים שלא ניתן לפרטם מטעמי צנעת הפרט. מבירור המקרה עולה כי הרופאה המטפלת של הגברת פנתה לפסיכיאטר המחוזי שהוציא צו לבדיקה בכפייה בשל כוונות אובדניות לכאורה מבלי ליידע את גורמי הרווחה בעירייה. השוטרים שהוזעקו למקום הופתעו למצוא אותה כבולה באזיקים על ידי נציגי הפסיכיאטר המחוזי.

ברדה: "תמונת האישה נגעה בלבבות אלפים. אני מאוד הערכתי והתרגשתי עמוקות מכל התושבים שביטאו בשיח מכבד את האמפתיה, הדאגה והרצון לעזור לגברת מרה לה אנו מאחלים בריאות טובה ואריכות ימים. הרשות, באמצעות אגף הרווחה ואגף הקליטה תמשיך לעקוב אחר המקרה ולסייע ככל הנדרש".

מ"מ ראש העיר, סרגי אוקלנדר התבטא: "היום ביקרתי יחד עם פאני טבלוביץ מנהלת אגף הקליטה את הקשישה בבית החולים "שער מנשה" ורוצה לעדכן את כל הדואגים לשלומה. היא מרגישה בסדר, רגועה וצלולה בדעתה. התברר כי מפאת חוסר תקשורת וחוסר ידע בשפה נקלעה למצב מצמרר זה. שוחחתי עם רופא פסיכיאטר של המחלקה ונמסר על ידו שמיכלה תישאר במעקב לתקופה לא ממושכת.רוצה לציין שאילו הרשות המקומית הייתה מודעת לצו אבחון בכפיה שהוצא על יד רופא פסיכיאטר מחוזי, המקרה היה נמנע. הגורמים הרלוונטיים של הרשות מראש העיר ומטה מעודכנים בנושא".

 

בדוק גם

כפיר סרוסי (צילום עצמי)

סרוסי אימפריה

כפיר סרוסי, כלכלן מקומי, אחראי למהפך בסניף הליכוד בעפולה ויתמודד על מקום במועצת העיר הבאה * סרוסי נולד וגדל בעפולה, בן למשפחה מוכרת וגדולה בעיר, נשוי לאיבון ואב ל-6 ילדים * "אני אוהב את עפולה", הוא מצהיר

סוגרים עניינים. ברדה, אסולין ואוקלנדר (צילום עצמי)

אלי ברדה בדרך לכהונה נוספת כראש העיר

ש"ס וישראל ביתנו הצהירו על תמיכה במועמדותו של ברדה לראשות העיר מגדל העמק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *