יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / עמקים / בחירות מקומיות בעמקים / מגדל העמק: מאבק חם צפוי על הכיסא של ש"ס
הרב גרוסמן
הרב גרוסמן (צילום: סיון פרג')

מגדל העמק: מאבק חם צפוי על הכיסא של ש"ס

במשך שלושה עשורים לא היה צורך בפריימריס ברשימת ש"ס למועצת העיר מגדל העמק, בשל קביעת הרבנים, בראשם הרב יצחק דוד גרוסמן את הרשימה המתמודדת. רשימת ש"ס מורכבת מנציגי מוסדות חינוך חרדים במגדל העמק, וכוללת את מוסדות החינוך של מגדל אור, בראשות הרב גרוסמן, את מוסדות נר הצפון בראשות הרב הספרדי של מגדל העמק, הרב אברהם מנחם, כשאת המקום השלישי ברשימה תופס נציג תנועת חב"ד, לה כ- 175 משפחות במגדל העמק.

הרב גרוסמן
הרב גרוסמן (צילום: סיון פרג')

שמונה חודשים לפני הבחירות לראשות העיר, גם בש"ס יש מהלכים, בעקבות עזיבתו הצפויה של מי שעמד בראש הסניף המקומי, סגן ראש העיר נחום אסולין.

אסולין הוביל את תנועת ש"ס בעיר במשך כשש קדנציות, עוד בימיו של ראש העיר הקודם, ח"כ שאול עמור ז"ל. בחדרי חדרים הביע אסולין את כוונתו להעתיק את מקומו לירושלים. אסולין היה דמות דומיננטית בפוליטיקה המקומית, וכמעט בכל מערכת בחירות, תנועת ש"ס המקומית זכתה ליותר קולות מאשר מפלגות אחרות.

במידה והחלטתו של אסולין לעזוב לירושלים תתממש, הרי שעל מקומו כמספר אחת ברשימה יהיה מאבק לא קל, שעשוי להביא להקמתן של מפלגות נוספות, שיתמודדו על קולו של המצביע הדתי מסורתי. נכון לרגע זה וקודם החלטתו של הרב גרוסמן, יש מספר מועמדים שרואים או שייראו את עצמם ראויים לרשת את מקומו של אסולין, ביניהם חבר מועצת העיר יוסי מנחם, ודובר ראש העיר לשעבר משה לוי.

בדוק גם

ישיבת המועצה ה-15

האופוזיציה בחדרה לא תגיע לישיבת המועצה הערב

סיעות האופוזיציה במועצת העיר חדרה – מחוברים, הליכוד וש"ס – הודיעו היום (ד') כי לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *