מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / מגדל העמק: חברי כנסת התנדבו לארוז מצרכים למשפחות נזקקות

מגדל העמק: חברי כנסת התנדבו לארוז מצרכים למשפחות נזקקות

זה הפך למסורת: הסלבים ואישי הציבור מביעים את רוח התנדבותם ובאים לסייע במפעל 'חג שבע' של הרב דוד גרוסמן, המחלק עשרות אלפי ערכות של 'קמחא דפסחא' לפני חג הפסח.
לפני כעשור, יצא הרב גרוסמן עם פרויקט הענק של 'חג שבע לילדים'. מתוקף תפקידו כרבה של מגדל העמק, נשיא מוסדות 'מגדל אור' וחבר מועצת הרבנות הראשית, מתוודע הרב גרוסמן לצורכי עם ישראל המרובים, ובפרט בימי הפסח. ביום ראשון השבוע השתתפו בין היתר, הח"כים איילת שקד יו"ר סיעת הבית היהודי, שאול מופז יו"ר מפלגת קדימה, אריאל אטיאס מש"ס, הח"כ לשעבר אלי אפללו. כמו כן השתתפו האמנים שלומי ברכה, שרית חדד, קובי אפללו ומתמודדי 'דה-וויס'.

מצב הכלכלה בארץ, לא שפר לתושבי הפריפריה ומשפחות רבות נאבקות בימים אלו על פת לחמן. הרב גרוסמן לא טמן את ידו בצלחת ויצא עם הפרויקט הייחודי הזה, שמביא אור ותקווה לבתי ישראל ללמעלה מ-25 אלף משפחות הנהנות מחבילות אלו.

כולנו עם אחד. הרב גורסמן, אלי אפללו ושאול מופז (צילום: משה בוזגלו)

בימי האריזה וההכנה לאלפי המשלוחים הנערכים במחנה סירקין שליד פתח תקווה, נוטלים חלק חיילים מגויסים ופעילים חברתיים, תודות לצה"ל שמעמיד את המקום לרשות הפרויקט. המקום הפך בשנים האחרונות לעלייה לרגל ופוליטיקאים ומפורסמים רבים מנצלים את ההזדמנות לחלוק ולנצל את כישוריהם ורוח התנדבותם ועשייתם למען הכלל.

הרב גרוסמן אמר, כי הוא שבע רצון מהשתתפות המתנדבים הרבים שהגיעו מכל רחבי הארץ. עוד ציין כי "תפילתנו איתנה כי בזכות מעשי החסד והצדקה, תמיד נהיה בצד של הנותנים והמעניקים, ולא מהנתמכים. "דוקא עכשיו", קרא הרב גרוסמן, "כשמהמצב הסוציו אקונומי בארץ לא פשוט, יש לתמוך איש באחיו ואדם ברעהו, ונזכור, כי בניסן נגאלנו ובניסן אנחנו עתידים להיגאל".

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *