בית / עמקים / חדשות עמקים / "יש לי נחש מפחיד בבית״

"יש לי נחש מפחיד בבית״

״תגיעו מהר, יש לי נחש מפחיד בבית״, זו הייתה הקריאה שהתקבלה במוקד העירוני של עיריית מגדל העמק. לדירה ברחוב שלום עליכם בעיר הוזעק מנהל מחלקת תברואה בעירייה, כפיר לוי, שתוך דקות ספורות לכד נחש צפע מפחיד והצליח להרגיע את בני המשפחה המבוהלים.

כפיר לוי והנחש  (צילום: עצמי)
כפיר לוי והנחש (צילום: עצמי)

בניגוד לעיריות אחרות, בהן לוכדי הנחשים של העירייה פועלים בשטחים ציבוריים בלבד, במגדל העמק הנחה ראש העיר, אלי ברדה, להיכנס גם לבלים ולסייע לתושבים. ״זה קורה רק אצלנו בעקבות החלטה של ראש העיר, שרוצה לתת לתושבים את השירות הכי טוב״, מסביר כפיר לוי.

כפיר לוי מסביר: "בעונה זו של השנה כאשר מזג האוויר מתחיל להתחמם מתחילה העונה הפעילה של הזוחלים, אשר מקיצים רעבים מתרדמת החורף. בארץ כ- 40 מיני נחשים 9 מהם ארסים. באזורנו נחש הצפע הארץ ישראלי, הנפוץ ביותר ואחראי כמעט לכל מקרי ההכשה באדם ובחיות מחמד".

במקרה שנתקלתם בנחש, כפיר לוי ממליץ: "להימנע ממגע ולהתרחק תוך שמירה על קשר עין, הנחש לרוב לא ירדוף, ואף לא ינסה להכיש ממרחק העולה על חצי מטר עד מטר. אין להטריד ולהתקרב לנחש, אין לשלוח ידיים למקומות שאינם גלויים לעין, להימנע מלהפוך אבנים וחפצים גדולים המכוסים חלקית באדמה".

 

בדוק גם

אמבולנס של מד"א גלבוע (צילום יצחק סולומון)

הטיסה בוטלה-חייה של האחות ניצלו

הייתה בדרכה לחופשה פרטית, כאשר מספר שעות לפני מועד הטיסה, החלה להרגיש כאבים משונים בחזה וקושי בנשימה. בשל קרבתה למקום עבודתה היא החליטה לגשת לבדוק את פשר הכאב וניגשה לחדר האחיות. באותם רגעים היא לא שיערה כי אכן מדובר בעניין רציני כשבראשה היא עוד ממהרת להספיק את ההכנות לטיסה.

מוטי קריספיל (צילום חגאג רחאל)

"אני בשל, ראוי ומספיק מנוסה, לצאת לדרך חדשה כמאמן ראשי"

אחרי 6 שנים בתפקיד העוזר, מוטי קריספיל רוצה להפוך למאמן ראשי * קבוצה מליגה א' יכולה להיות אופציה טובה", הוא מאמין * "בלי מרפקים ובלי קשרים קשה מאוד לקבל קבוצה, אבל אני חושב שמעבר לקשרים דרושים גם כישורים ולי יש אותם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *