מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / אסון הכרמל: מסע הנצחה לאורי סמנדייב

אסון הכרמל: מסע הנצחה לאורי סמנדייב

מסע התקיים השבוע לזכרו והנצחתו של אורי סמנדייב, 27, לוחם האש שנספה באסון הכרמל בדצמבר 2010.  המסע החל  במגדל העמק,  ביום הולדתו ובסימן מעורבות קהילתית וחברתית, ערכים שהיו מאוד חשובים לו. במסע, השתתפו מאות אנשים והמשיכו לאנדרטה בכרמל שהוקמה לזכר הנספים.

אורי סמדייב
אורי סמדייב (באדיבות כבאות והצלה מגדל העמק)

 כשלושה חודשים לפני אסון הכרמל, פנו אל המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים במגדל העמק צעירים מהעדה הקווקזית על מנת ליצור גרעין איכותי של בני העדה, על בסיס המסורת והמורשת, כך הוקמה קבוצת 'יקרי"ם'. אחד האנשים הבולטים בגרעין, היה אורי ז"ל.

על אף הטרגדיה, המשיכה הקבוצה לפעול ואף הצטרפו לשורותיה חברים רבים. מאז האסון, הקבוצה שמה לה למטרה, בשיתוף עם המרכז 'לפיתוח הון האנושי צעירים' במגדל העמק, להנציח את זכרו ופועלו.

"אורי הוא סימן ודוגמא למעורבות חברתית. גם בחייו וגם במותו השאיר חותם של עשייה למען החברה ועל כן חשוב לנו, לצעירי העיר, להנציח אותו", מספרת סיגל עובדייב, רכזת מעורבות חברתית במרכז לפיתוח הון האנושי, ממארגנות המסע.

"אורי ז"ל נלקח בסערה השמיימה כאשר עסק בהצלת נפשות תוך מסירות נפש והקרבה הירואית. רוח המנהיגות וההתנדבות של אורי תהיה דרך שלאורה נחנך את הדור הצעיר", אמר ראש העירייה, אלי ברדה.

המסע לאורי סמנדייב
המסע לאורי סמנדייב (צילום: זהבה שמעון)

בדוק גם

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

המתנדבות המצטיינות עם ראש העיר אלי ברדה

תלמידות ממגדל העמק זכו באות שר החינוך לנוער מתנדב

המצטיינות ממגדל העמק, אבישג מורג ובת אל אוסדון, למדות שתיהן בכיתה י"ב בבית הספר אורט רוגוזין ונחשבות לתלמידות פעילות, משפיעות ויוזמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *