בית / עמקים / חדשות עמקים / איש של אקשן

איש של אקשן

"בעסקים, כדי לשמור על מעמדך אחרי שהגעת לפסגה, עליך להמציא את עצמך מחדש", אומר ערן פלג, בן 41, נשוי ואב ל-3 ילדים, מנהל תשתיות – אחראי לכל מערך המחשוב של נילית, חובב ספורט אתגרי, שמתעל את יצר ההרפתקנות שלו להצלת חיים. תחביביו של ערן הם ריצה וטיפוס הרים, ובינואר 2012 רץ את המרתון הראשון שלו, בטבריה.

בשמונה השנים האחרונות הוא משרת בהתנדבות ביחידת החילוץ המשטרתית גליל-כרמל, שבה הוא מפגין שוב ושוב מסירות אין קץ להצלת חיים, ולאחרונה הצטרף גם ליחידת החילוץ של פיליפ מגנוס, מחלץ מפורסם המסייע לאתר ולחלץ ישראלים נעדרים בחו"ל.

ערן מספר: "כשנכנסתי ליחידת החילוץ המשטרתית התחלתי להתאהב בתחום הטיפוס. עשיתי סנפלינג (גלישת צוקים) עוד קודם, וחבר שהיה מתנדב ביחידה הציע לי להצטרף לצוות. הוסמכתי לחילוץ על-ידי היחידה בקורס גלישה וחילוץ צה"לי בן שלושה שבועות שהתקיים באזור הדרום, ומאז אני מתאמן עם היחידה מדי חודש, ואנו נקראים לחילוצים באופן שוטף.

מספר האנשים ביחידה שמוגדרים כמחלצים ורשאים לעבוד על חבלים הוא די מצומצם, ואני מוסמך לחילוץ גם ממים זורמים, וכן כחובש. אני "מחובר" באופן קבוע למכשיר ה'מירס' ומוקפץ כמעט לכל חילוץ. בחודשי הקיץ אנו מטפלים לעתים בשישה חילוצים ביום".

מה מניע אותך?
"אני איש של אקשן, זקוק לפעילות מתמדת וחי את הדברים. תמיד היה לי דחף לעזור, וזה נותן לי סיפוק אדיר. הצלתי חיים רבים, והיו גם מקרים, לצערי, שבהם חילצנו גופות. בתקופת השריפה הגדולה על הכרמל עבדנו ללא הרף, והייתי היחיד שהורשה לרדת לשטח ולהעלות את הגופות שנפלו במדרון".

הסיפור המלא ביום שישי ב"ידיעות הגליל"

ערן פלג
מציל חיים דרך הרפתקאה. ערן פלג (צילום: עצמי)

בדוק גם

טיפני בן חיון

המשטרה מבקשת עזרת הציבור באיתור באיתור נעדרת ממגדל העמק

עקבותיה של טיפני בן חיון בת 17 תושבת מגדל העמק, אבדו מאתמול.

שריפה משתוללת (צילום דוברות כבאות)

שריפה בנצרת, תושבים פונו מבתיהם

שתי נשים ושני ילדים נפגעו ככל הנראה משאיפת עשן והם פונו לבית החולים האיטלקי בנצרת. בשלב זה לא ידוע על נפגעים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *