בית / עמקים / מגדל העמק / אחת מ-40 הצעירים המבטיחים בארץ

אחת מ-40 הצעירים המבטיחים בארץ

המגזין הנחשב THE MARKER בחר לאחרונה את בת מגדל העמק, לירן אבישר בן-חורין, לאחת מ- 40 הצעירים המבטיחים במדינה. במגדל העמק גאים בה.

אבישר בן-חורין, שגדלה והתבגרה במגדל העמק, משמשת כיום כראש מטה מנכ"ל ראש הממשלה בשלוש השנים האחרונות. היא בעלת תואר שני במשפטים באוניברסיטת ניו יורק, התחילה את דרכה כשליחת עלייה של התנועה הרפורמית בארצות הברית ואח"כ כיהנה כראש משלחת העלייה של הסוכנות היהודית בארה"ב. בהמשך התמחתה אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז ואף הייתה העוזרת שלו מאוחר יותר.

במסגרת תפקידה הנוכחי משמשת אבישר בן-חורין כזרוע מקשרת בן מזכירות הממשלה לבין לשכת ראש הממשלה ונחשבת לעובדת מצטיינת.  לאחרונה נבחרה מתוך 400 מועמדים לתפקיד מנכ"לית מסע שם תעבוד יחד עם הסוכנות היהודית ותפעל להגדלת השהות של צעירים יהודים בישראל.

"תלמידה מצטיינת ופעילה חברתית מובילה בבית הספר", כך נזכר ומספר שלמה גולדמן, מנהל בית הספר אורט רוגוזין בתקופתה, "כבר אז לירן ייצגה את בית הספר בפורומים נחשבים כמו רשת אורט. תלמידה נעימת הליכות ואהובה על כולנו. היה לי ברור שתגיע רחוק וגבוה. זכור לי שהמוטיבציה שלה בכל תחום שנגעה בו הייתה בשמיים וכך גם הישגיה. בנוסף, במסגרת פעילותה בהנהגת השכבה נתנה היא וחבריה יעוץ והכוונה לרכזת השכבה לגבי חברים בשכבה הזקוקים לעזרה לימודית וכלכלית ובעצם בכל תחום רלוונטי ללימודים בבית הספר".

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, מפרגן אף הוא ואומר: "אני עוקב אחר מסלול התפקידים שלירן עשתה גאה בהישגיה ובטוח שהיא תמשיך להתקדם לעבר תפקידים ושיאים חדשים. מערכת החינוך האיכותית של מגדל העמק מצמיחה בוגרים איכותיים המצליחים להשתלב בעמדות מפתח בצבא, בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי והם משמשים דוגמא ומודל לחיקוי לבני הנוער".

"לירן לאורך כל השנים גרמה לנו לגאווה גדולה", אומרת רחל אבישר אימה של לירן בביטחון, "הילדה הזו עשתה הכל בכוחות עצמה. מאז שהייתה קטנה ידעה תמיד מה טוב לה ואנחנו כהורים תמיד פרגנו לה. לירן הייתה ילדה מאוד שקטה וטובה, ללא ספק הלימודים היו בראש סדר העדיפויות אצלה. תמיד הייתה שקועה במחברות ובלימודים אך ידעה לשלב גם חברה. כמו אז גם היום לירן תמיד מעורה בהתרחשויות העיר מגדל העמק. כבר בילדותה הייתה ראש צוות בצופים ואחר כך בצבא מפקדת קצינות חי"ר, תמיד חיפשה להוביל והצליחה".

כתבה: ענבר כהן

» לסיפור המלא, עברו למהדורה הדיגיטלית של עיתון "ידיעות הגליל"

לירן אבישר כהן חורין (צילום: עצמי)
לירן אבישר כהן חורין (צילום: עצמי)

בדוק גם

עמוס גלם (צילום עצמי)

"אני כאן למען תושבי מגדל העמק"

בעוד ש''ס ו'ישראל ביתנו' במגדל העמק עדיין מתלבטות אם להצהיר שבועת אמונים לברדה, חבר המועצה הותיק, עמוס גלם, שיתמודד מטעם מפלגת העבודה, כבר יודע עם מי הוא יילך

תותחני העמק (צילום עצמי)

'תותחני העמק' מסכמים שנה ראשונה

קבוצת הקט-רגל של מגדל העמק סיכמה שנת פעילות ראשונה בליגה הארצית א.י.פ.ל אותה סיימה בפלייאוף העליון ובשלב חצי גמר הגביע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *