בית / עמקים / חדשות עמקים / מגדל העמק: יו"ר התאחדות ותיקי מלחמת העולם השנייה הלך לעולמו

מגדל העמק: יו"ר התאחדות ותיקי מלחמת העולם השנייה הלך לעולמו

מגדל העמק נפרדה השבוע מתושב העיר פאבל דיבקין שהיה אחד מעמודי התווך של הקהילה הרוסית בעיר. הוא עלה לישראל בעלייה הגדולה של שנות התשעים ומימיו הראשונים התנדב באגף הקליטה של העירייה ובהתאחדות של ותיקי מלחמת העולם השנייה ובשנים האחרונות אף שימש כיו"ר סניף מגדל העמק של ההתאחדות בשני העשורים האחרונים.

פאבל דיבקין
פאבל דיבקין

דיבקין נולד בשנת 1926 ובשנת 1943, שהיה בן 17 בלבד, התגייס לצבא אדום והשתתף בקרובות רבים כולל שחרור של מדינות אירופה המזרחית. לאחר המלחמה קיבל עטור כבוד הגבוה ביותר על כך שהציל את המפקד הפצוע שלו במהלך הקרב. בנוסף, קיבל מספר רב של אותות הוקרה.

במגדל העמק סיפרו השבוע על איש עם לב רחב שתמיד עזר לזולת, דאג מאוד לחבריו הווטרנים, ארגן ביקורי בית לאלה שכבר לא יכלו להשתתף בפעילות, אירגן ביקורים בבתי אבות, ימי הולדת ומסיבות לחגים, ארגן טיולים – והכל כדי לשמח את האנשים המבוגרים שנלחמו עם נאצים. כמו כן דיבקין היה משתתף באופן קבוע ופעיל כמארגן ונואם בטקס השנתי לכבוד יום הניצחון על גרמניה הנאצית שמתקיים בתשיעי לחודש מאי.

לפני כשבועיים קיימה הרשות את "יום העלייה 2017" שם הופיע דיבקין בפעם האחרונה בציבור ואף תועד באחת התמונות האחרונות בחייו עם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, ראש העיר אלי ברדה, מ"מ ראש העיר סרגיי אוקלנדר וחברת המועצה אירנה קבקוב.

 

בדוק גם

התאומים איתמר ואבישי גטה (צילום חגאג רחאל)

גאוות העדה

התאומים איתמר ואבישי גטה עושים את צעדיהם הראשונים בהפועל נצרת עילית * וכבר מסומנים כמי שעתידים להגיע רחוק בקבוצה הבוגרת, איתה התחילו להתאמן * המאמן ירון הוכנבוים: "מדובר בשני צעירים רציניים, משקיענים שאוהבים להתאמן ולעבוד קשה"

אופיר בקר כובש את אייה נאפה (צילום עצמי)

אין קוסומוי יש נאפה

כנראה שהעפולאי אופיר בקר החליט ששהה יותר מדי זמן בארץ, אז הוא נתן גיחה לאיה נאפה, קפריסין. הכי קרוב לקוסומוי...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *