בית / עמקים / חדשות עמקים / מגדל העמק: יוכפל התקציב במאבק נגד סמים ואלכוהול

מגדל העמק: יוכפל התקציב במאבק נגד סמים ואלכוהול

 

הרחבת מערך "מדריכי המוגנות" לשני בתי ספר נוספים, הרחבת מערך המצלמות העירוני, הכפלת התקציב למאבק בסמים ואלכוהול והמשך פעילויות חינוכיות וקהילתיות הן רק חלק מהבשורה שעלתה ממפגש סיכום שנת 2017 והצגת תכנית העבודה לקראת שנת 2018 שקיימה מנהלת היחידה העירונית למאבק באלימות סמים ואלכוהול.

חברי ועדת ההיגוי במגדל העמק
חברי ועדת ההיגוי במגדל העמק

במהלך המפגש שהתקיים בראשות ראש העיר אלי ברדה, מפקד תחנת המשטרה במגדל העמק סנ"צ אייל קהתי, מנכ"ל הרשות שלום זוזוט, סגן ראש העיר סרגיי אוקלנדר והגורמים העירוניים השותפים בוועדת ההיגוי, הציגה מנהלת היחידה, שירלי אלקובי, את פעילויות היחידה בשנה החולפת בתחומי החינוך שכללו בין היתר סדנאות, הצגות, הרצאות ומפגשי הסברה לתלמידים ואפילו חוגים בנושא להורים.

עוד עולה מן דוח הסיכום כי כיום פועלים שישה מדריכי מוגנות בבתי הספר ובשנה הבאה יתווספו עוד שני מדריכים לבתי הספר "גיורא יוספטל" ו"עליזה בגין".

תחום נוסף שקיבל דגש הוא תחום הפנאי במסגרתו הוארכו שעות הפעילות במועדוני הנוער, הופקו פעילויות קיץ שונות והתקיימו שותפויות באירועים קהילתיים עם אגפים שונים ברשות כגון אגף רווחה, אגף הנוער, המרכז לפיתוח הון אנושי ועוד. במסגרת מוקד "רואה" עולה כי בשנה הבאה יורחב מערך המצלמות העירוני ובמקביל מתוכנן שדרוג המוקד העירוני מבחינה פיזית.

לסיכום הציגה אלקובי את התקציב של היחידה לשנה הבאה שיעמוד על כ-900 אלף שקלים כאשר הבשורה בולטת ביותר היא הכפלת התקציב למאבק בסמים ואלכוהול. בהמשך הציג מפקד תחנת המשטרה סנ"צ קהתי לנוכחים נתונים על מגמת ירידה בפשיעה ועלייה באכיפה בשנה החולפת ופרגן לרשות וליחידה העירונית על שיתוף הפעולה ההדוק עם המשטרה.

אלקובי סיכמה: "במהלך השנה החולפת קיימנו פעילויות חינוכיות ופעילויות פנאי רבות לאורך השנה כדי לקדם את ההסברה בנושאי אלימות סמים ואלכוהול בקרב ילדים, בני נוער והורים. תודה לכל הגורמים העירוניים על שיתוף הפעולה, נמשיך לעשות כן גם בשנה הקרובה".

בדוק גם

איילה זלצר (צילום דוברות העירייה)

מגדל העמק: ירידה בשיעור אחוז התלונות המוצדקות בהשוואה לשנת 2016

דוח תלונות הציבור לשנת 2017 הוגש למועצת העיר על ידי איילה זלצר, הממונה על תלונות ציבור ברשות

רפי בן שטרית

סערה בבית שאן בעקבות סגירת גן רגיל ופתיחת גן דתי

ראש העיר, רפי בן שטרית: "מי שטוען, שאני או אגף החינוך בעירייה מעודד או תומך רק בגנים דתיים או סוגר גנים ממלכתיים, כדי לפתוח גן ממ״ד - פשוט משקר. מסית. מדיח. ופועל ממניעים פוליטיים ולא ענייניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *