בית / עמקים / חדשות עמקים / מגדל העמק: התלמידים הפיקו פסטיבל מספרי סיפורים לאזרחים וותיקים

מגדל העמק: התלמידים הפיקו פסטיבל מספרי סיפורים לאזרחים וותיקים

הדור הצעיר מצדיע לוותיקי העיר: תלמידי כיתות ז' בבית הספר אורט רוגוזין הפיקו פסטיבל מספרי סיפורים, שביקש לסכם בערב שיא את סיומן של שתי תכניות חינוכיות של שכבת ז', שהתקיימו לאורך השנה.

פרלה כהן ומספרי הסיפורים (צילום דוברות העירייה)
פרלה כהן ומספרי הסיפורים (צילום דוברות העירייה)

במסגרת התכנית הראשונה לקחו חלק מהכיתות חלק בתכנית "הקשר הרב דורי", שהתקיימה במועדון הוותיקים "סמוכה" ומטרתה הייתה יצירת קשר משמעותי וחשוב עם וותיקי העיר ותיעוד סיפורם באתר "הקשר הרב דורי". חלק אחר של התלמידים השתתפו בתכנית "אנחנו זוכרים" במסגרתה נפגשו התלמידים במועדון הוותיקים "קפה בריטניה" עם ניצולי השואה, למדו על סיפור הישרדותם ועלייתם ארצה וציינו אותם מועדים לאורך השנה.

את פניהם של באי הפסטיבל וביניהם ראש העיר אלי ברדה, ממלא מקומו סרגיי אוקלנדר, ראש מינהל חינוך מלי אליגוב, מנהל האגף לשירותים חברתיים מומי בן סימון, מנהלת המדור לאזרח הוותיק ברכה בן סדון, מנהלי בית הספר, צוות מורים, תלמידים, הורים וכמובן האזרחים הוותיקים הפעילים בשתי המועדוניות ומנהלות המועדוניות, קיבלה תערוכה בנושא  70 שנה למדינה, שגם אותה יצרו התלמידים במהלך שנת הלימודים והוצגה באולם קבלת הפנים. בהמשך נהנו ממצגת מרגשת שסיכמה את הפעילויות, ופאנל של ארבעה וותיקים לאוניד בורדה ופרלה כהן (ניצולי שואה), מזל אדרי ומזל עשור (ותיקות העיר), שסיפרו את סיפורם המרגש.

רכזת השכבה ויוזמת התכנית  מלי אלעד, אמרה: "סיפור חייהם של האזרחים הוותיקים, הניצולים ונכבדי העיר, הוא חלק בלתי נפרד מההווה שלנו, ודרכו שזור גם העתיד. חשוב שהתלמידים ילמדו לכבד את האוכלוסייה הבוגרת וילמדו ממנה ליצור עתיד ורוד יותר לעצמם ולדורות הבאים".

מלי אליגוב ראש מינהל חינוך בירכה בשם הרשות על היוזמה החינוכית-ערכית.

בדוק גם

בית העלמין בנצרת עילית (צילום יצחק סולומון)

גופת הקשישה שהלכה לעולמה הוחלפה, בבית העלמין עלו על הטעות

רק כשהגיעה הגופה לנצרת עילית עלו על הטעות, הרכב נשלח חזרה לבית חולים העמק להחליף את הגופה. יש לציין כי המשפחה האבלה כלל לא הייתה מודעת לדרמה שהתרחשה. "עד מועד ההלוויה הטעות תוקנה", מאשר גורם בבית העלמין.

ירון הוכנבוים

גביע הטוטו: קבוצת הנוער של הפועל נצרת עילית בנעלי הבוגרים

בנצרת עילית החליטו לוותר מראש על משחק גביע הטוטו הערב ברמלה, כדי שהשחקנים יגיעו רעננים למשחק פתיחת העונה, ביום חמישי נגד רמת השרון בחוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *