מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / תושבת העמק מושתלת כבד ילדה בהצלחה

תושבת העמק מושתלת כבד ילדה בהצלחה

אישה מיישובי העמק בשנות ה-30 לחייה, ילדה במרכז רפואי העמק לאחר שעברה השלת כבד, לאחר שבגיל 20 אובחנה אצלה דלקת כבד נגיפית קשה ונאלצה לעבור השתלה בבלגיה.

לאחר שנישאה, היא ובן זוגה החליטו להיכנס להריון. הם הגיעו לפרופ' משנה קליני זהר נחום, מנהל יחידת רפואת האם והעובר במחלקת נשים ויולדות במרכז רפואי העמק, לבדיקות ומעקב. הם הביעו בפניו את חששם שלא יוכלו להביא ילדים לעולם עקב היותה מושתלת כבד.

פרופ' משנה קליני נחום הרגיע, והבטיח ללוות אותם לאורך כל ההיריון. לפני תשעה חודשים הגיע הבשורה על ההיריון ומרגע זה החל טיפול ומעקב צמוד.

"לאורך כל ההיריון עקבנו אחר האישה. היו לנו הרבה חששות לגבי מצבה הבריאותי ולא פעם העמדנו בפניה את הדילמה של סיום ההיריון וחשש להתדרדרות למצב הכבד. היא אושפזה פעמים רבות לצורך טיפול והשגחה. אלו היו הדאגות שלנו לגבי האם. לגבי העובר, היה חשש להאטה בגדילה התוך רחמית. לשמחתנו, הוא גדל והתפתח היטב ברחם" סיפר פרופ' משנה קליני נחום.

לשמחת כולם האם צלחה את כל המשברים לאורך ההיריון ובשבוע ה-37 ילדה בן בלידה טבעית.  "אחרי השתלת כבד והיריון עם סיבוכים זה ממש לא מובן מאליו ללדת. לא האמנתי כאשר החזקתי את בני בחדר הלידה. אני מודה לצוות הנהדר שעטף אותי באהבה ובמקצועיות לאורך כל הדרך הלא קלה שעברתי. בסוף זה השתלם", סיפרה האם המאושרת.

אילוסטרציה (PantherMedia)
אילוסטרציה (PantherMedia)

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

השתלמות רופאים סינים

תכנית הכשרה לרופאים מסין במרכז רפואי העמק

במסגרת תכנית ההשתלמות נחשפים הרופאים הסינים למערכת הבריאות הישראלית ולומדים על מניעת זיהומים, התמודדות עם מצבי חירום לאומיים, בטיחות המטופל ונושאים מגוונים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *