מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / שמעתם על הגדוד של צ'וצ'י האח?

שמעתם על הגדוד של צ'וצ'י האח?

ידיעות הגליל 27.6בשבט איריס של הצופים בנצרת עילית, בשכבת כיתות ו', החליטו לפרגן לכלבלב חמוד, שמלווה אותם לאורך כל שנת הפעילות, ולקרוא לגדוד שלהם על שמו: "צ'וצ'י האח". "זה השם של שכבת ו', זה השם שהם ימשיכו אתו, אלא אם יבוא יום ומישהו יחליט להחליף את השם", מסבירה המדריכה נגה איביי.

לפני כשנה הצטרף לשבט הצופים שחידש את ימיו בנצרת עילית, בן סולומון, תלמיד כיתה ו' בבית הספר היסודי נטופה בשכונת הר יונה בנצרת עילית. השבט פעל אז ממקלט, סמוך לביתו של בן, שהכלב שלו, צ'וצ'י, נהג להגיע בעקבותיו לפעולות של הגדוד, ולאט אט הפך לחלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת שלו.

המדריכה נגה איביי, שהגיעה מירושלים במסגרת שנת שרות, בת 18, שתתגייס בשנה הבאה לשרות צבאי בנח"ל, מסבירה: "חיפשנו המון זמן שם מקורי לגדוד שלנו, פתאום מישהו זרק את השם של הכלב צ'וצ'י. החלטנו ללכת על זה כי הילדים מאוד אהבו אותו, מה גם שזה מתאים לאופי של הגדוד שלנו. הכלב תמיד הגיע, עשה לילדים מצב רוח, כולם נהגו לקפוץ עליו ולשמוח שהגיע, התייחסנו אליו כאל בן השבט לכל דבר, לכן היה טבעי שנקרא לגדוד שלנו על שמו".

הסיפור המלא ביום שישי ב"ידיעות הגליל"

 

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת עילית: משחק הכדורגל השכונתי הסתיים עם דקירות בבית החולים

לדברי הקורבנות, בסיום משחק כדורגל שכונתי בנצרת עלית, התלהטו הרוחות והתפתחה קטטה בין הצדדים והצד המפסיד תקף את החבר'ה שניצחו במשחק. שוטרי משטרת ישראל הגיעו לזירה אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע.

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *