יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / שמעתם על הגדוד של צ'וצ'י האח?

שמעתם על הגדוד של צ'וצ'י האח?

ידיעות הגליל 27.6בשבט איריס של הצופים בנצרת עילית, בשכבת כיתות ו', החליטו לפרגן לכלבלב חמוד, שמלווה אותם לאורך כל שנת הפעילות, ולקרוא לגדוד שלהם על שמו: "צ'וצ'י האח". "זה השם של שכבת ו', זה השם שהם ימשיכו אתו, אלא אם יבוא יום ומישהו יחליט להחליף את השם", מסבירה המדריכה נגה איביי.

לפני כשנה הצטרף לשבט הצופים שחידש את ימיו בנצרת עילית, בן סולומון, תלמיד כיתה ו' בבית הספר היסודי נטופה בשכונת הר יונה בנצרת עילית. השבט פעל אז ממקלט, סמוך לביתו של בן, שהכלב שלו, צ'וצ'י, נהג להגיע בעקבותיו לפעולות של הגדוד, ולאט אט הפך לחלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת שלו.

המדריכה נגה איביי, שהגיעה מירושלים במסגרת שנת שרות, בת 18, שתתגייס בשנה הבאה לשרות צבאי בנח"ל, מסבירה: "חיפשנו המון זמן שם מקורי לגדוד שלנו, פתאום מישהו זרק את השם של הכלב צ'וצ'י. החלטנו ללכת על זה כי הילדים מאוד אהבו אותו, מה גם שזה מתאים לאופי של הגדוד שלנו. הכלב תמיד הגיע, עשה לילדים מצב רוח, כולם נהגו לקפוץ עליו ולשמוח שהגיע, התייחסנו אליו כאל בן השבט לכל דבר, לכן היה טבעי שנקרא לגדוד שלנו על שמו".

הסיפור המלא ביום שישי ב"ידיעות הגליל"

 

בדוק גם

הפסטיבל יוצא לדרך. צילום: גקי בכר

החל מהיום: פסטיבל עפולה הבינלאומי לציורי מדרכות ב- 3D

למשך שלושה ימים תהפוך העיר עפולה לגלריית אומנות חוצות מרגשת, מרתקת ומיוחדת במינה. עשרות ציורי מדרכות בתלת ממד שיצוירו שבוע קודם לכן בידיי ציירים מכל רחבי העולם וציירים ישראלים, לצד מופעי רחוב מיוחדים, הרכבים מוסיקליים, מופעי מחול, מייצגי אומנות, תערוכות וסדנאות לכל המשפחה

ליעד אלמליח (צילום חגאג רחאל)

ליעד אלמליח: "אין שמח ממני להחזיר למועדון בניצחונות"

כובש הצמד לזכות הפועל נצרת עילית לא יוצא מגדרו. "לא היה משחק גדול, אבל אנשים נתנו הרבה לב ונשמה, שזה הבסיס להכל"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *