מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / רפורמה בנצרת עילית: יורחב מעגל הזכאים למלגות סטודנטים

רפורמה בנצרת עילית: יורחב מעגל הזכאים למלגות סטודנטים

איתי רק
בשורה של ממש. איתי רק

מועצת העיר אישרה את הרפורמה שיזם מחזיק תיק הצעירים איתי רק בשינוי תבחיני מלגות העירייה לסטודנטים. הרפורמה כוללת שינוי שיטת הניקוד שהייתה נהוגה עד כה ושכלול תבחיני המלגות במטרה להרחיב מעגל הזכאים ולאפשר גם לסטודנטים שנרשמים ללימודי תואר שני ליהנות ממלגה של העירייה.

רק, מוביל את הרפורמה, בתמיכת ראש העיר שמעון גפסו בשיתוף עם מרכז הצעירים ההון האנושי בהנהלתה של לודמילה שקולניקוב ורכזת תחום ההשכלה הגבוהה דיאנה אקסלר גובשו בחודשים האחרונים תבחינים חדשים ונבנתה שיטת ניקוד מאפשרת הרחבת מעגל הזכאים למלגות: "אם עד היום העירייה העניקה מלגות רק לסטודנטים בלימודי התואר הראשון הרי שכעת, בעקבות הרפורמה, גם סטודנטים ללימודי תואר שני יהיו זכאים למלגות כשהמטרה היא עודד מצוינות והתמחות. גיל הזכאות לקבלת המלגה בשיטה החדשה עלה מ -35 ל- 40 מפני שיש יותר ויותר צעירים שמחליטים בגיל מאוחר יחסית, לאחר שהתחתנו ונולדו להם ילדים, להשלים לימודי השכלה גבוהה והעירייה צריכה לתמוך בהם".

רק, ששימש בתקופת לימודיו האקדמאיים כנציג הסטודנטים במכללת עמק יזרעאל ושימש בתפקידי ניהול שונים באגודת הסטודנטים, דאג גם להגדיל את המלגה שהעירייה מעניקה לסטודנטים ולהעמידה על סכום אחיד בסך 4000 שקלים. "במקום שהעירייה תיתן מלגות במדרג שלאלף עד שלושת אלפים שקלים, הסכום החדש יהיה אחיד ויעמוד על 4000 שקל. מדובר בהטבה משמעותית לסטודנטים שהתרגום המעשי שלה הוא מימון כמעט רבע מהתואר".

מועצת העיר אישרה את התבחינים החדשים ואם לא יחולו שינויים בלתי צפויים, הרפורמה תצא לדרך כבר בשנה"ל הקרובה תשע"ה "אני מברך על היוזמה ורואה בה צעד חשוב ביישום מדיניות שרואה לנגד עיניה את טובת כלל התושבים ובתוכם אוכלוסיית הצעירים והסטודנטים", אמר בתגובה ראש העיר שמעון גפסו

 

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת עילית: משחק הכדורגל השכונתי הסתיים עם דקירות בבית החולים

לדברי הקורבנות, בסיום משחק כדורגל שכונתי בנצרת עלית, התלהטו הרוחות והתפתחה קטטה בין הצדדים והצד המפסיד תקף את החבר'ה שניצחו במשחק. שוטרי משטרת ישראל הגיעו לזירה אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע.

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *