יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / רפורמה בנצרת עילית: יורחב מעגל הזכאים למלגות סטודנטים

רפורמה בנצרת עילית: יורחב מעגל הזכאים למלגות סטודנטים

איתי רק
בשורה של ממש. איתי רק

מועצת העיר אישרה את הרפורמה שיזם מחזיק תיק הצעירים איתי רק בשינוי תבחיני מלגות העירייה לסטודנטים. הרפורמה כוללת שינוי שיטת הניקוד שהייתה נהוגה עד כה ושכלול תבחיני המלגות במטרה להרחיב מעגל הזכאים ולאפשר גם לסטודנטים שנרשמים ללימודי תואר שני ליהנות ממלגה של העירייה.

רק, מוביל את הרפורמה, בתמיכת ראש העיר שמעון גפסו בשיתוף עם מרכז הצעירים ההון האנושי בהנהלתה של לודמילה שקולניקוב ורכזת תחום ההשכלה הגבוהה דיאנה אקסלר גובשו בחודשים האחרונים תבחינים חדשים ונבנתה שיטת ניקוד מאפשרת הרחבת מעגל הזכאים למלגות: "אם עד היום העירייה העניקה מלגות רק לסטודנטים בלימודי התואר הראשון הרי שכעת, בעקבות הרפורמה, גם סטודנטים ללימודי תואר שני יהיו זכאים למלגות כשהמטרה היא עודד מצוינות והתמחות. גיל הזכאות לקבלת המלגה בשיטה החדשה עלה מ -35 ל- 40 מפני שיש יותר ויותר צעירים שמחליטים בגיל מאוחר יחסית, לאחר שהתחתנו ונולדו להם ילדים, להשלים לימודי השכלה גבוהה והעירייה צריכה לתמוך בהם".

רק, ששימש בתקופת לימודיו האקדמאיים כנציג הסטודנטים במכללת עמק יזרעאל ושימש בתפקידי ניהול שונים באגודת הסטודנטים, דאג גם להגדיל את המלגה שהעירייה מעניקה לסטודנטים ולהעמידה על סכום אחיד בסך 4000 שקלים. "במקום שהעירייה תיתן מלגות במדרג שלאלף עד שלושת אלפים שקלים, הסכום החדש יהיה אחיד ויעמוד על 4000 שקל. מדובר בהטבה משמעותית לסטודנטים שהתרגום המעשי שלה הוא מימון כמעט רבע מהתואר".

מועצת העיר אישרה את התבחינים החדשים ואם לא יחולו שינויים בלתי צפויים, הרפורמה תצא לדרך כבר בשנה"ל הקרובה תשע"ה "אני מברך על היוזמה ורואה בה צעד חשוב ביישום מדיניות שרואה לנגד עיניה את טובת כלל התושבים ובתוכם אוכלוסיית הצעירים והסטודנטים", אמר בתגובה ראש העיר שמעון גפסו

 

בדוק גם

אלון נצר (צילום חגאג רחאל)

נצרת עילית עוברת לשני בלמים, אלון נצר יורד לספסל

הוכנבוים אמר כי הוא לא נעול על שיטת שלושת הבלמים וישתמש בה על פי השיקולים המקצועיים שלו. בנצרת עילית מאוכזבים מיכולתו של נצר, שגרם לשני פנדלים בארבעה משחקים.

המנכ"ל ברעם והשחקנים על קברו של עובד גרינפלד ז"ל (צילום יצחק סולומון)

שחקני הפועל נצרת עילית ערכו אזכרה לעובד גרינפלד ז"ל

מדובר במסורת שהנהיג המנכ"ל, גיל ברעם, לפיה הקבוצה עולה על קברו של אחד מגדולי הכדורגלנים של המועדון, מדי פתיחת עונה ומכבדת את זכרו. "השנה זה קצת התעכב בגלל החגים, אבל אנחנו לא שוכחים את עובד", אמר ברעם, "זו מסורת שאנחנו מנחילים במועדון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *