בית / עמקים / חדשות עמקים / רפורמה בנצרת עילית: יורחב מעגל הזכאים למלגות סטודנטים

רפורמה בנצרת עילית: יורחב מעגל הזכאים למלגות סטודנטים

איתי רק
בשורה של ממש. איתי רק

מועצת העיר אישרה את הרפורמה שיזם מחזיק תיק הצעירים איתי רק בשינוי תבחיני מלגות העירייה לסטודנטים. הרפורמה כוללת שינוי שיטת הניקוד שהייתה נהוגה עד כה ושכלול תבחיני המלגות במטרה להרחיב מעגל הזכאים ולאפשר גם לסטודנטים שנרשמים ללימודי תואר שני ליהנות ממלגה של העירייה.

רק, מוביל את הרפורמה, בתמיכת ראש העיר שמעון גפסו בשיתוף עם מרכז הצעירים ההון האנושי בהנהלתה של לודמילה שקולניקוב ורכזת תחום ההשכלה הגבוהה דיאנה אקסלר גובשו בחודשים האחרונים תבחינים חדשים ונבנתה שיטת ניקוד מאפשרת הרחבת מעגל הזכאים למלגות: "אם עד היום העירייה העניקה מלגות רק לסטודנטים בלימודי התואר הראשון הרי שכעת, בעקבות הרפורמה, גם סטודנטים ללימודי תואר שני יהיו זכאים למלגות כשהמטרה היא עודד מצוינות והתמחות. גיל הזכאות לקבלת המלגה בשיטה החדשה עלה מ -35 ל- 40 מפני שיש יותר ויותר צעירים שמחליטים בגיל מאוחר יחסית, לאחר שהתחתנו ונולדו להם ילדים, להשלים לימודי השכלה גבוהה והעירייה צריכה לתמוך בהם".

רק, ששימש בתקופת לימודיו האקדמאיים כנציג הסטודנטים במכללת עמק יזרעאל ושימש בתפקידי ניהול שונים באגודת הסטודנטים, דאג גם להגדיל את המלגה שהעירייה מעניקה לסטודנטים ולהעמידה על סכום אחיד בסך 4000 שקלים. "במקום שהעירייה תיתן מלגות במדרג שלאלף עד שלושת אלפים שקלים, הסכום החדש יהיה אחיד ויעמוד על 4000 שקל. מדובר בהטבה משמעותית לסטודנטים שהתרגום המעשי שלה הוא מימון כמעט רבע מהתואר".

מועצת העיר אישרה את התבחינים החדשים ואם לא יחולו שינויים בלתי צפויים, הרפורמה תצא לדרך כבר בשנה"ל הקרובה תשע"ה "אני מברך על היוזמה ורואה בה צעד חשוב ביישום מדיניות שרואה לנגד עיניה את טובת כלל התושבים ובתוכם אוכלוסיית הצעירים והסטודנטים", אמר בתגובה ראש העיר שמעון גפסו

 

בדוק גם

ראש העיר מגדל העמק מחזק את מלכה (צילום דוברות העירייה)

שובה מלכה: "אלוהים עשה נס גדול ועצום"

מלכה שנדקרה בשבוע שעבר והייתה בסכנת חיים דיברה היום לראשונה עם התקשורת. "יש לנו עם מתוק ומקסים".

השוטרים סורקים את רכבו של החשוד (צילום דוברות המשטרה)

בסיוע מסוק ומרדף רגלי נעצר חשוד בשוד המתדלקת בעפולה

מהמשטרה נמסר "משטרת ישראל פועלת בנחישות תוך הפעלת מירב המשאבים והאמצעים לאיתורם ומעצרם של עבריינים הפוגעים בביטחון הציבור".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *