בית / עמקים / חדשות עמקים / קליק היסטורי

קליק היסטורי

בארכיון עיריית נצרת עילית מצויים חומרים רבים. מסמכים, כתבי עת, סרטונים, אלבומים ותיעוד אירועים היסטוריים חשובים בתולדות העיר, מימי הקמתה כמועצה מקומית בשנת 1956 ועד ימינו. על מנת לחשוף את החומר לעיניי הציבור ולאפשר שימוש זמין לצרכי לימוד וידע החליטה העירייה להעלות לרשת דף פייסבוק ולפרסם באמצעותו את כל החומר הארכיוני המצוי ברשותה.

"מדובר בחומר רב שנמצא בארכיון העירייה והעלאתו לרשת מתבצעת מזה כשנה באופן הדרגתי",מסביר מנהל הארכיון שלום מור שמבצע את הפרויקט. לדבריו "עוד בטרם הושלמה המלאכה, ניתן למצוא כיום בדף הפייסבוק של ארכיון עיריית נצרת עילית, תמונות, מסמכים, וסרטונים מראשית הישוב ועד ימינו אנו".

ברשימת החומרים שהועלו לרשת, ביקורים שערך ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון אשר על פי חזונו הוקמה העיר נצרת עילית, ביקור ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל בבית ספר תיכון אורט שרת, ביקור האפיפיור בנצרת עילית ועוד. מנהל הארכיון העירוני שלום מור, פונה אל תושבים שיש ברשותם מסמכים ותמונות בעלי חשיבות היסטורית,ומבקש להעבירם אל ארכיון העירייה באמצעות הדואר האלקטרוני. "אנחנו נשמור את כל החומר הרלוונטי", אומר מור ומציין כי ניתן גם להעביר את החומר המקורי והעירייה תדאג לבצע העתקים ולהחזיר את המקור לבעליו.

מעיריית נצרת עילית נמסר כי הפרויקט כולו צפוי להיות מושלם לקראת חגיגות ה-60 לנצרת עילית – בחנוכה 2016.

בדוק גם

הזוכים הראשונים בתואר. יגאל כהן ומשה גבאי ז"ל (צילום יורם בן יהודה)

אחרי 30 שנה: כדורגלן העונה עדיין לא מימש את הפרס

יגאל כהן מודה: "היום אין מצב שהייתי מוותר על כרטיסי הטיסה" * כדורגלן העונה 2017/2018 יטוס לנופש באגן הים התיכון * מי יהיו נבחרי העונה של ידיעות הגליל? כל התשובות בקרוב

עוד משפחה הצטרפה אל חיק היהדות (צילום עצמי)

רות לא לבד

40 עולים חדשים בנצרת עילית, אשר יהדותם הייתה מוטלת בספק, עברו בשנה האחרונה תהליך גיור אורותודוכסי * הרב קריספיל: " לא פשוט לקבל על עצמך לשנות את אורח החיים ולהפוך ליהודי שומר מצוות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *