מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / עפולה: חבר המועצה ראובן יוקלר חשף את קבר סבו ברומניה

עפולה: חבר המועצה ראובן יוקלר חשף את קבר סבו ברומניה

חבר מועצת העיר עפולה, ראובן יוקלר, מלווה ברעייתו וזוגות נוספים מעפולה חזרו השבוע מטיול שורשים מרגש ברומניה שם ביקרו באתרי מורשת יהודים, בתי כנסת מרשימים ובתי עלמין מטופחים.

ראובן יוקלר
"חששתי שבתי העלמין מאד מוזנחים". ראובן יוקלר (צילום: עצמי)

את המשלחת שיצאה מבירת העמק לפני כשבועיים וכללה את משפחת יוקלר, משפחת פינקלשטיין, משפחת קרוס, משפחת קרויטרו ואחרות הדריך מוני פינקלשטיין שליווה את החברים לערי הולדתם וכן סייע במציאת קיברהם של יקיריהם ובני משפחתם.

עבור חבר המועצה יוקלר מדובר בטיול שורשים ראשון במהלכו חשף את קבר סבו שם אמר קדיש. "היה טיול מרגש מאוד" סיכם יוקלר והוסיף: "חששתי מאוד מהזנחה אך נוכחתי לגלות כי בתי הכנסת מטופחים על ידי הקהילה המקומית ובתי העלמין היהודיים מטופחים אף הם ולא סובלים מהזנחה".

 

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *