מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / עמקים: יוקם אשכול אזורי חשוב לקידום כלכלי-חברתי

עמקים: יוקם אשכול אזורי חשוב לקידום כלכלי-חברתי

מודל מנצח. אשכול העמקים (צילום: עצמי)
מודל מנצח. אשכול העמקים (צילום: עצמי)

הבשורה מפורום ראשי רשויות שהתכנס בנצרת: הקמתו של אשכול אזורי של רשויות שאמור לקום במהלך שנת 2016 ומטרתו לקדם שיתופי פעולה כלכליים וחברתיים בין רשויות האזור.

בפורום השתתפו ראשי רשויות מהאזור וביניהם אלי ברדה (מגדל העמק), עלי סלאם (נצרת), יצחק מירון (עפולה), עבד אלסאלם דראושה (איכסאל) ואייל בצר (עמק יזרעאל) לצד נציגי משרד הפנים, "הג'וינט ישראל" ועמותת "סיכוי" שמטרתה קידום פרויקטים אזורים ודו-קיום בין יהודים לערבים.

על פי התכנית שסוכמה, לצד פרויקטים משותפים שכבר מקיימות רשויות שונות באזור, תחל בימים אלה הקמתו של אשכול רשויות אזורי שייקרא "אשכול עמק יזרעאל-הרי נצרת" שיצטרף לחמישה אשכולות שכבר קיימים ופועלים במדינה. לאשכול עתידות להצטרף רשויות נוספות מהאזור ובתנאי שהן ברדיוס של 30 ק"מ האחת מהשנייה, והוא יתוקצב על ידי המדינה בסום של 30 מיליון שקלים לשלוש שנים עם אופציה להאריך את התקופה.

מטרת הקמתו של האשכול היא הרחבת שיתופי פעולה אזוריים שיביאו להתייעלות כלכלית והגדלת הכנסות במגוון נושאים לצד צמצום פערים חברתיים ושיפור רמת החיים של תושבי האזור. ראש העיר אלי ברדה בין מובילי היוזמה אמר מיד לאחר הכנס: "העולם הוא 'כפר גלובלי קטן' והקמת האשכול האזורי תעניק יתרון לגודל בקידום תהליכים חברתיים וכלכליים בין הרשויות וברשויות עצמן".

 

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *