יום חמישי , ספטמבר 20 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / עיריית נצרת עילית תלמד אתכם לתקוע בשופר

עיריית נצרת עילית תלמד אתכם לתקוע בשופר

מיזם ייחודי של עיריית נצרת עילית, מעניק לכם הזדמנות לתקוע בשופר וליצור אותו במו ידיכם. לכבוד ראש השנה ולקראת יום הכיפורים, אגף הקליטה בעירייה פתח "סדנת שופרות" בעלות סמלית.

50 ילדים והורים השתתפו בסדנא, במהלכה למדו להכין שופר וגם להבחין בין סוגי התקיעות וטכניקת הניגון המיוחדת. את הסדנא העבירו מדריכים של עמותת "חסד וחינוך לטף ולבוגר" במסגרת תכנית עירונית להעמקת ההיכרות עם חגי ישראל בקרב תושבים עולים וותיקים.

השיעורים כללו הכנת שופר מקרן איל גולמית עד לקבלת ההכשר הגבוה למהדרין. "אנחנו נותנים למשתתפים בסדנא קרן אייל ועוברים איתם את כל שלבי ההכנה, ניסור, קדיחה ושיוף עד לייצור שופר כשר למהדרין", סיפר יוסי פרבר, מדריך בסדנא.

המשתתפים בסדנא קיבלו שופר שעלותו בשוק נאמדת במאות שקלים. מנהלת אגף הקליטה תניא מקרוב אומרת, כי הסדנא הינה חוויה מיוחדת במינה לכלל המשתתפים ובמיוחד לאוכלוסיית העולים החדשים שחלקם לא נחשפו בארץ מולדתם לתקיעת שופר.

למדו לתקוע בשופר (צילום: ישראל פרץ)
למדו לתקוע בשופר (צילום: ישראל פרץ)

בדוק גם

מתכננים. פלוט וישראלי (צילום דוברות העירייה)

תכנון ראשוני של הרכבל מנצרת עילית להר תבור

התכנית הוצגה בפני ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט לאחר שגובשה על ידי צוות מקצועי מטעם החברה הממשלתית לתיירות. השלב הבא: יציאה למכרז

אבי אבגי (צילום חגאג רחאל)

השופט גרינפלד גנב את ההצגה בדרבי הנצרתי

גרינפלד פסק על שני פנדלים מעוררי מחלוקת לטובת אחי נצרת. כמו כן הרחיק את שוער נצרת עילית, אבי איבגי, כששלף לעברו שני כרטיסים צהובים בזה אחר זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *