בית / עמקים / חדשות עמקים / עיריית נצרת עילית תלמד אתכם לתקוע בשופר

עיריית נצרת עילית תלמד אתכם לתקוע בשופר

מיזם ייחודי של עיריית נצרת עילית, מעניק לכם הזדמנות לתקוע בשופר וליצור אותו במו ידיכם. לכבוד ראש השנה ולקראת יום הכיפורים, אגף הקליטה בעירייה פתח "סדנת שופרות" בעלות סמלית.

50 ילדים והורים השתתפו בסדנא, במהלכה למדו להכין שופר וגם להבחין בין סוגי התקיעות וטכניקת הניגון המיוחדת. את הסדנא העבירו מדריכים של עמותת "חסד וחינוך לטף ולבוגר" במסגרת תכנית עירונית להעמקת ההיכרות עם חגי ישראל בקרב תושבים עולים וותיקים.

השיעורים כללו הכנת שופר מקרן איל גולמית עד לקבלת ההכשר הגבוה למהדרין. "אנחנו נותנים למשתתפים בסדנא קרן אייל ועוברים איתם את כל שלבי ההכנה, ניסור, קדיחה ושיוף עד לייצור שופר כשר למהדרין", סיפר יוסי פרבר, מדריך בסדנא.

המשתתפים בסדנא קיבלו שופר שעלותו בשוק נאמדת במאות שקלים. מנהלת אגף הקליטה תניא מקרוב אומרת, כי הסדנא הינה חוויה מיוחדת במינה לכלל המשתתפים ובמיוחד לאוכלוסיית העולים החדשים שחלקם לא נחשפו בארץ מולדתם לתקיעת שופר.

למדו לתקוע בשופר (צילום: ישראל פרץ)
למדו לתקוע בשופר (צילום: ישראל פרץ)

בדוק גם

הזוכים הראשונים בתואר. יגאל כהן ומשה גבאי ז"ל (צילום יורם בן יהודה)

אחרי 30 שנה: כדורגלן העונה עדיין לא מימש את הפרס

יגאל כהן מודה: "היום אין מצב שהייתי מוותר על כרטיסי הטיסה" * כדורגלן העונה 2017/2018 יטוס לנופש באגן הים התיכון * מי יהיו נבחרי העונה של ידיעות הגליל? כל התשובות בקרוב

עוד משפחה הצטרפה אל חיק היהדות (צילום עצמי)

רות לא לבד

40 עולים חדשים בנצרת עילית, אשר יהדותם הייתה מוטלת בספק, עברו בשנה האחרונה תהליך גיור אורותודוכסי * הרב קריספיל: " לא פשוט לקבל על עצמך לשנות את אורח החיים ולהפוך ליהודי שומר מצוות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *