מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / עיריית נצרת עילית הסירה מהאתר תמונה של גולדה מאיר

עיריית נצרת עילית הסירה מהאתר תמונה של גולדה מאיר

35 שנים לאחר מותה, גולדה מאיר, האישה הראשונה והיחידה שכיהנה בתפקיד ראש ממשלה, עדיין "סובלת" מנזקי העישון. גולדה שהייתה ידועה כמעשנת כבדה תועדה באינספור אירועים אוחזת סיגריה בידה ומעשנת בהנאה. אחת התמונות, בה גולדה מציתה סיגריה צולמה במהלך ביקורה בנצרת עילית בתחילת שנות ה -70.

התמונה התפרסמה לפני כחודשיים באתר העירייה באלבום תמונות היסטוריות של ראשי ממשלות שביקרו בעיר בהם לוי אשכול, בן גוריון ויצחק רבין. "מדובר בפרויקט מיוחד שדוברות העירייה יזמה לרגל יום העצמאות ה- 65", הסביר ראש העירייה שמעון גפסו, "המטרה הייתה לאפשר לתושבים ליהנות מתמונות היסטוריות של אישים רמי מעלה שביקרו בעיר במסגרת תפקידם וגם לחשוף בפני בני הנוער,שמכיר את ראשי ממשלות העבר רק בשמם, תמונות שלהם על רקע נופים ואתרים מוכרים בעיר" .

התושבים הגיבו בחיוב אך, באופן בלתי צפוי, היו גם שדרשו להסיר את התמונה של גולדה המעשנת. בעירייה התייחסו ברצינות לעניין. "עיריית נצרת עילית בשיתוף משרד הבריאות במחוז הצפון מפעילה תכנית בריאות עירונית וקוראת לתושביה להימנע מעישון. תמונה של ראש ממשלה מעשנת לא ממש תואמת את המסר שאנחנו מנסים להעביר בתכנית", אמרו בעירייה והסבירו כי הוחלט לגנוז את התמונה בעיקר בשל השפעתה על בני הנוער. "בני נוער שרואים ראש הממשלה מעשנת עשויים לחשוב שסיגריות מועילות שהרי גולדה לכל הדעות הייתה מנהיגה, אישה חכמה ומצליחה".

תחילה נשקלה אפשרות "להעלים" את הסיגריה מן התמונה באמצעות תכנת "פוטושופ". "הוחלט להסיר את התמונה כליל מן האתר. אין לאף אחד מאיתנו רשות לתקן את התמונה, היא תישאר שמורה בארכיון העירייה".

בדוק גם

מחדשים את נצרת עילית יחד עם ראש העיר

צבעו את העיר

עובדי המנהלה בעיריית נצרת עילית, נרתמו לסייע לעובדי הטכני בהכנות לקראת החג וביצעו היום עבודות צביעה של מתקנים ציבוריים ברחבי העיר

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *