בית / עמקים / חדשות עמקים / עומס בפוריה: "לא להגיע לבית החולים שלא לצורך"

עומס בפוריה: "לא להגיע לבית החולים שלא לצורך"

מנהל המלר"ד (מיון) במרכז הרפואי פוריה, ד"ר ערן טלאור, הודיע היום (שני) בצהרים כי המחלקה הגיעה לתפוסה מלאה, בשל כמות הפונים הרבה ובשל חוסר היכולת להעביר את המתאשפזים למחלקות. גם במחלקות נוספות בבית החולים דיווחו היום על שיא בתפוסה. מספר מחלקות הגיעו לתפוסה מלאה ואחרות דיווחו על עומס ניכר . המחלקות העמוסות הן: מלר"ד , טיפול נמרץ לב, פנימית א', פנימית ב', ילדים והמחלקה הקרדיולוגית.

מיון פוריה (צילום: מיה צבן)

ד"ר עפר תמיר, סגן מנהל בית החולים ציין כי "מדובר בגל עונתי, אנחנו מעודכנים מדי כמה שעות ופועלים כדי להיערך לפתרונות שכוללים העברה של מטופלים בין המחלקות, שחרור של מטופלים שאשפוזם אינו דחוף, ובמידת הצורך העברת מטופלים לבתי חולים אחרים".

עומס במיון פוריה (צילום: מיה צבן)

ד"ר תמיר הוסיף כי העומס העונתי נובע מעלייה בהיקף התחלואה בתקופה זו של השנה, עלייה במספר מקרי השפעת וסיבוכים בדרכי הנשימה, החמרה של מחלות כרוניות וכדומה. אורלי חקון, האחות הכללית אשר נכנסה למשמרת בשעה 15:00 ציינה כי קשה לצפות איך יתפתח המצב בשעות הערב, לדבריה בתקופת החורף מגיעים לבית החולים יותר מקרים קשים או מקרים שהסתבכו אשר מחייבים טיפול ואשפוז ממושך.

ד"ר תמיר סיכם בהמלצה לציבור שלא להגיע לבית החולים שלא לצורך.

 

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *