בית / עמקים / חדשות עמקים / סגול זה הצבע שלי

סגול זה הצבע שלי

זה אולי נשמע מופרך, אבל העובדות מצביעות על מספר גבוה במיוחד של חיילים מנצרת עילית, שבוחרים ולעיתים אף נלחמים לשרת בחטיבת גבעתי. ריבוי הלוחמים תושבי העיר בחטיבה הלוחמת יצר הווי מיוחד במינו, במיוחד בחודש האחרון, במבצע צוק איתן. "גבעתי זה גבעתי ואין מה לעשות", אמר אחד הלוחמים "לנצרת עילית יש כנראה חולשה טבעית לצבע הסגול של הכומתה כי זה הצבע שגדלנו עליו כל השנים".

מחוברים לסגול. חיילי גבעתי (צילום עצמי)
מחוברים לסגול. חיילי גבעתי (צילום עצמי)

הצבע הסגול, צבע הכומתה של גבעתי הוא הצבע המסמל את העיר נצרת עילית. הסגול מתנוסס על לוגו העירייה והבחירה בו נעוצה בלל האירוס הנצרתי, סמלה של העיר, שהוא בצבע… סגול כמובן. "כשאני שם את הכומתה הסגולה והולך איתה ברחוב אני גם גבעתי וגם מנצרת עילית. זו גאווה בשבילי", סיפר אחד החיילים.

אמו של לוחם שבילה את החודש האחרון בעזה מספרת על לכידות החיילים המשרתים בחטיבה והקשר החברי ההדוק בין כולם. "מדובר במשפחה אחת חמה ואוהבת. כולם מכירים אחד את השני, כולם דואגים אחד לשני ונמצאים כל הזמן בקשר".

ומה אומרים בעירייה? ראש העיר אלכס גדלקין, שבע רצון ממספרם הגבוה של החיילים המשרתים ביחידות מובחרות בצה"ל ובתוכן גבעתי. "אנו גאים בחיילים שלנו שלקחו חלק בלחימה בעזה והפגינו אומץ וגבורה", אמר גדלקין וציין כי שיעור הגיוס לצה"ל נמצא בשנים האחרונות בעליה וכך גם הגיוס לשירות איכותי.

 

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

עלי כנאנה במדי נצרת עילית (צילום חגאג רחאל)

הלהיט החם של הפועל נצרת עילית

בחלון העברות בינואר הגיע עלי כנאנה לנצרת עילית, השתלב מצוין והפך לבורג מרכזי בקבוצה * "קיבלו אותי יפה, יש בנצרת עילית אנשים טובים כיף לי שם", אומר החלוץ שבעונתו האחרונה בנוער כבש 30 שערים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *