בית / עמקים / חדשות עמקים / נצרת עלית: תלמיד תלה מודעה על תחנת האוטובוס ונקנס ב-730 שקלים

נצרת עלית: תלמיד תלה מודעה על תחנת האוטובוס ונקנס ב-730 שקלים

עיריית נצרת עילית ביטלה קנס בסך 730 שקלים שהוטל על נער, שתלה מודעה על תחנת אוטובוס, בה ביקש למצוא עבודה בחופשת הקיץ.

הנער תלמיד תיכון מנצרת עילית, פנה באמצעות הפייסבוק לראש העירייה שמעון גפסו. הוא סיפר כי בתום לב תלה את המודעה על תחנת אוטובוס וכי כל רצונו היה לנצל את החופש הגדול כדי למצוא עבודה בתיקון מחשבים, ולצערו ספג קנס כבד. גם אימו של הנער פנתה לגבסו והסבירה כי בנה לא היה מודע לעבירה שביצע וכי אין ביכולתו לשלם את הקנס בסך 730 שקלים.

ראש עיריית נצרת עלית שמעון גבסו
פנה ליועצת המשפטית שתסייע. ראש עיריית נצרת עלית שמעון גבסו (צילום: קרן אקריש)

גפסו הסביר בתשובתו, כי תליית מודעה על תחנת אוטובוס היא עבירה חמורה שנוגדת את חוק שמירת הניקיון בעיר. הוא ציין כי העירייה נלחמת בתופעת הדבקה פיראטית שפוגעת בחזות העיר ופקחי העירייה מבצעים את עבודתם באמצעות אכיפת החוק. הנער הביע צער על המעשה ואמר כי למד את הלקח והמקרה לא יחזור שנית.

לאחר שראש העיר השתכנע כי אכן "השיעור" נלמד, והנער הבין את חומרת המעשה, פנה אל המחלקה המשפטית וביקש לברר האם ניתן לבטל את הקנס ולהחזיר לנער את הכסף. ראש העיר הסביר כי למרות קיומו של החוק וחשיבות אכיפתו על העירייה להפעיל שיקול דעת ולהתחשב בהיותו של בעל הקנס תלמיד שחיפש עבודה בחופשת הקיץ. עו"ד מורן ברדה, נענתה לבקשה והודיעה לנער כי מלפנים משורת הדין, החליטה העירייה לבטל את הקנס ולהסתפק באזהרה בלבד .

 

בדוק גם

השתלמות רופאים סינים

תכנית הכשרה לרופאים מסין במרכז רפואי העמק

במסגרת תכנית ההשתלמות נחשפים הרופאים הסינים למערכת הבריאות הישראלית ולומדים על מניעת זיהומים, התמודדות עם מצבי חירום לאומיים, בטיחות המטופל ונושאים מגוונים נוספים

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *