בית / עמקים / חדשות עמקים / נצרת עלית: תלמיד תלה מודעה על תחנת האוטובוס ונקנס ב-730 שקלים

נצרת עלית: תלמיד תלה מודעה על תחנת האוטובוס ונקנס ב-730 שקלים

עיריית נצרת עילית ביטלה קנס בסך 730 שקלים שהוטל על נער, שתלה מודעה על תחנת אוטובוס, בה ביקש למצוא עבודה בחופשת הקיץ.

הנער תלמיד תיכון מנצרת עילית, פנה באמצעות הפייסבוק לראש העירייה שמעון גפסו. הוא סיפר כי בתום לב תלה את המודעה על תחנת אוטובוס וכי כל רצונו היה לנצל את החופש הגדול כדי למצוא עבודה בתיקון מחשבים, ולצערו ספג קנס כבד. גם אימו של הנער פנתה לגבסו והסבירה כי בנה לא היה מודע לעבירה שביצע וכי אין ביכולתו לשלם את הקנס בסך 730 שקלים.

ראש עיריית נצרת עלית שמעון גבסו
פנה ליועצת המשפטית שתסייע. ראש עיריית נצרת עלית שמעון גבסו (צילום: קרן אקריש)

גפסו הסביר בתשובתו, כי תליית מודעה על תחנת אוטובוס היא עבירה חמורה שנוגדת את חוק שמירת הניקיון בעיר. הוא ציין כי העירייה נלחמת בתופעת הדבקה פיראטית שפוגעת בחזות העיר ופקחי העירייה מבצעים את עבודתם באמצעות אכיפת החוק. הנער הביע צער על המעשה ואמר כי למד את הלקח והמקרה לא יחזור שנית.

לאחר שראש העיר השתכנע כי אכן "השיעור" נלמד, והנער הבין את חומרת המעשה, פנה אל המחלקה המשפטית וביקש לברר האם ניתן לבטל את הקנס ולהחזיר לנער את הכסף. ראש העיר הסביר כי למרות קיומו של החוק וחשיבות אכיפתו על העירייה להפעיל שיקול דעת ולהתחשב בהיותו של בעל הקנס תלמיד שחיפש עבודה בחופשת הקיץ. עו"ד מורן ברדה, נענתה לבקשה והודיעה לנער כי מלפנים משורת הדין, החליטה העירייה לבטל את הקנס ולהסתפק באזהרה בלבד .

 

בדוק גם

הזוכים הראשונים בתואר. יגאל כהן ומשה גבאי ז"ל (צילום יורם בן יהודה)

אחרי 30 שנה: כדורגלן העונה עדיין לא מימש את הפרס

יגאל כהן מודה: "היום אין מצב שהייתי מוותר על כרטיסי הטיסה" * כדורגלן העונה 2017/2018 יטוס לנופש באגן הים התיכון * מי יהיו נבחרי העונה של ידיעות הגליל? כל התשובות בקרוב

עוד משפחה הצטרפה אל חיק היהדות (צילום עצמי)

רות לא לבד

40 עולים חדשים בנצרת עילית, אשר יהדותם הייתה מוטלת בספק, עברו בשנה האחרונה תהליך גיור אורותודוכסי * הרב קריספיל: " לא פשוט לקבל על עצמך לשנות את אורח החיים ולהפוך ליהודי שומר מצוות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *