בית / עמקים / חדשות עמקים / נצרת עילית: תושבים רוצים שינוי

נצרת עילית: תושבים רוצים שינוי

תקראו להם נאיביים, תקראו להם חולמים בהקיץ, אבל בשבועות האחרונים התארגנו מספר צעירים בנצרת עילית, תחת הכותרת "גם לי אכפת מנצרת עילית", שמאמינים כי ביכולתם לשנות דברים, להזיז, לשנות את הנסיגה המתמדת בה העיר נמצאת.

את הקבוצה הקים יעקב שנקו, צעיר בן 29 בוגר תואר ראשון ממכללת עמק יזרעאל. "ראיתי אין ספור פרסומים ברשת החברתית פייסבוק מצד תושבי העיר, רובן עסקו בתלונות, אנשים הביעו חוסר שביעות רצון. עלה לי רעיון להקים קבוצה ממשית שתפעל על מנת לשפר את המצב ולא רק להתעסק בתלונות ובדיבורי סרק".

לשנקו הצטרפו מיכאל שפירו, יפית פיינשטיין, חגית גולדשטיין ואריה ציליק, שהתחילו בגיבוש תוכנית פעולה והעלאת בעיות שמטרידות את כלל הציבור. הקבוצה פועלת בשלושה מישורים, חזות העיר בה הם רוצים לדאוג לטיפוחם של גני שעשועים והפארק העירוני, הוספת זמני פעילות של התחבורה הציבורית בעיר ובטחון העיר כשהמטרה היא לגבש תוכנית בה יפעל כוח שיטור קהילתי וניידות סיור משטרה נוספות.

קבוצת גם לי אכפת מנצרת עילית
קבוצה ללא אופי פוליטי. חברי גם לי אכפת מנצרת עילית (צילום: עצמי)

"אנחנו קבוצה א-פוליטית", ממשיך שנקו "האינטרס שלנו הוא לגרום לציבור להתעורר ולנבחרי הציבור להבין שהם לא אלא שמנהלים את העיר אלא התושבים. המטרה העיקרית היא לקבל שיתוף פעולה מצד העירייה ולא לשמוע כל הזמן על כך שאין תקציב ולכן דברים לא נעשים בעיר".

"הפניות שאנו מקבלים מהציבור הן ההצלחה שלנו", מסכם שנקו "אנחנו בסך הכל רוצים לגדל את הילדים שלנו כאן, לדאוג לרווחת הורינו ולחיות ללא פחד. אם לתושבים לא יהיה איכפת גם נבחרי העיר ינקטו בגישה דומה. המטרה היא לעורר מוטיבציה ולהתאחד, זאת הדרך היחידה שתוביל לשינוי".

בדוק גם

ויתר על החולצה. ראובן גל ויובל שאוט (צילום חגאג רחאל)

המבוגר האחראי

בגיל 34.5 לומד קפטן הפועל נצרת עילית, ראובן גל, לקום מהספסל בכל פעם שהוא נדרש ולתת את כל כולו למען הקבוצה * המאמן ירון הוכנבוים הבהיר לשחקנים: "מבחינתי הוא חלק מהצוות המקצועי"

השטרים במהלך המעצרים (צילום דוברות המשטרה)

תושבים מעפולה נעצרו בפשיטה משטרתית נגד חשודים בסחר בסמים

המשטרה הפעילה סוכן סמוי, שפעל בקרב העבריינים לאורך תקופה ארוכה. בשעות הבוקר המוקדמות עם המעבר לשלב החקירה הגלויה, עצרו השוטרים עד כה 22 חשודים בעבירות סחר בסמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *