בית / עמקים / חדשות עמקים / נצרת עילית היא שיאנית הקריאה של מחוז הצפון

נצרת עילית היא שיאנית הקריאה של מחוז הצפון

הנתונים פורסמו בתחילת השבוע, במסגרת "חודש הקריאה והספרות" שמוביל משרד התרבות זו שנה חמישית ברציפות. הסקר נערך בכ – 187 ספריות ציבוריות בישראל, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. פילוח הסקר על פי אזורים מצביע על נצרת עילית כיישוב שבו הושאלו בשנת למעלה ממאה אלף ספרים ואחוז הקוראים מתוך כלל האוכלוסייה מסתכם בלמעלה מ- 20 אחוזים. נתונים אלה, 100,997 השאלות ו22.29% קוראים באוכלוסיה, מציבים את נצרת עילית במקום הראשון במחוז הצפון. כך למשל בעיר טבריה מספר ההשאלות מסתכם ב- 43,788, בעפולה -55,205, בבית שאן- 26,683, בצפת- 35,675, ביקנעם עלית- 45,092 ובמגדל העמק – 12,560.

יריד ספרים
צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה

דפוסי השאלות הספרים בנצרת עילית מצביעים על שיא בקריאת ספרים והשאלתם על ידי הספריות. יצוין כי בנצרת עילית פועלת ספריה מרכזית מפוארת בהיכל הספר והאומנויות גרין. הספרייה מנוהלת על ידי דורה אוזן. "הספרייה היא מקום של בילוי, כיף והנאה. לצד השאלת ספרים וקיום ימי עיון וקריאה בספרייה, אנו מקיימים פעילויות חווייתיות מגוונות לאורך כל ימות השנה", מספרת דורה.

ראש העיר אלכס גדלקין אמר בתגובה לממצאי הסקר כי הנתונים הינם תעודת כבוד לציבור התושבים שמעדיף ספר טוב על פני סרט או בילוי אחר: "בעידן הסמארטפונים והוואטסאפים, קריאת ספרים נדחקת מן הסתם הצידה ולא תמיד זוכה לכבוד הראוי לה. הנתון לפיו למעלה ממאה אלף ספרים הושאלו בשנה אחת בספרייה העירונית בנצרת עילית בהחלט מעיד על טיב האוכלוסייה ואיכות הספריות הפועלות בעיר מטעם רשת המרכזים הקהילתיים", סיכם ראש העיר אלכס גדלקין

 

בדוק גם

עוד משפחה הצטרפה אל חיק היהדות (צילום עצמי)

רות לא לבד

40 עולים חדשים בנצרת עילית, אשר יהדותם הייתה מוטלת בספק, עברו בשנה האחרונה תהליך גיור אורותודוכסי * הרב קריספיל: " לא פשוט לקבל על עצמך לשנות את אורח החיים ולהפוך ליהודי שומר מצוות"

הצילו את שהם (צילום באדיבות גדולים מהחיים)

עוזרים לשהם לנצח את הסרטן

שהם שמיר בן 10 חולה בסרטן מסוג ניורובלסטומה. בבית החולים בישראל הוא קיבל את הטיפול הטוב ביותר שיכול להיות עבורו אבל זה לא מספיק כדי שיחלים. התקווה האחרונה של שהם מגיעה מארה"ב: טיפול חדשני שעלותו 2.5 מיליון שקל יכול להצילו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *