בית / עמקים / חדשות עמקים / ניצולת השואה הערירית נפטרה, התושבים גייסו כסף למצבה

ניצולת השואה הערירית נפטרה, התושבים גייסו כסף למצבה

ניצולת שואה (צילום אילוסטרציה : יעל פזילביץ)
צילום אילוסטרציה (צילום: יעל פזילביץ)

הירתמות של תושבים מנצרת עילית ורוח התנדבותית ראויה לציון, הביאו לכך שתוף ארבע שעות נאסף סכום כסף בן אלפי שקלים, לטובת הקמת מצבה על קברה של ניצולת שואה שהלכה לעולמה.

האשה נקברה ללא מצבה. מבירור קצר שנעשה, הסתבר כי לאשה יש בת, אולם הן לא היו בקשר שנים רבות. הנוהל הוא שהעירייה דואגת למצבה לנפטרים ללא קרובי משפחה, אלם הנוהל ארוך ומייגע, ולעיתים אורך עד שנתיים. "ביזיון שזקנה וערירית נקברה ללא מצבה ועוד במקום שגובים מיסים על שירותי הקבורה", כעסו האנשים שמאחורי היוזמה.

תושב נצרת עילית, שהבחין בקבר, מיהר להעלות פוסט מרגש בפייסבוק והיענות הייתה מהירה ומרגשת. הושג סכום שמספיק למצבה מכובדת וגם לסעודת מצווה, אותה מתכוונים לארגן ביום ה- 30 למותה. "זה היה מדהים, אנשים גילו רגישות יוצאת דופן, כל הכבוד להם", אומר אחד ממארגני התרומה.

מסתבר כי האשה הערירית נקברה ללא מניין. הם קראו לתושבי נצרת עילית להגיע לבית העלמין ולקרוא פרק תהילים לעילוי נשמתה. "מספידים את העיר אבל המעשה הוכיח כי יש עוד נשמה בעיר", סיכם ואמר אחד ממארגני התרומה.

 

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

עלי כנאנה במדי נצרת עילית (צילום חגאג רחאל)

הלהיט החם של הפועל נצרת עילית

בחלון העברות בינואר הגיע עלי כנאנה לנצרת עילית, השתלב מצוין והפך לבורג מרכזי בקבוצה * "קיבלו אותי יפה, יש בנצרת עילית אנשים טובים כיף לי שם", אומר החלוץ שבעונתו האחרונה בנוער כבש 30 שערים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *