יום חמישי , ספטמבר 20 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / מבית המשפט: העירייה לא אחראית על נזק לרכב שניזוק מנפילת עץ

מבית המשפט: העירייה לא אחראית על נזק לרכב שניזוק מנפילת עץ

עץ נפל על מכונית (צילום ארכיון : איילת קדם)

בית המשפט השלום בנצרת קבע כי עיריית נצרת עילית אינה אחראית לנזק שנגרם לרכב שחנה בחנייה ציבורית וניזוק כתוצאה מנפילת ענף עץ במתחם מגורים פרטי. מדובר בתביעה שהוגשה על ידי חברת ביטוח שפיצתה את בעל הרכב המבוטח ופנתה בתביעה כנגד עיריית נצרת עלית. בתביעה נטען כי ביום האירוע נשבו רוחות חזקות אשר גרמו לקריסה של הענף מהעץ. על אף שהעץ נטוע בשטח פרטי הגובל בשטח ציבורי, נטען כי על העירייה מוטלת חובת האחריות והיה עליה לצפות את התרחשות האירוע מבעוד מועד.

עו"ד נדב קנימח, שייצג את העירייה, דחה את טענות התביעה על הסף והסביר כי אין מתקבל על הדעת לצפות מן העירייה לפקח על כל עץ שנמצא בשטחה , לא כל שכן בשטח מגורים פרטי.
עו"ד קנימח טען כי ההיגיון המשפטי והשכל הישר מתיישבים יותר עם התוצאה לפיה חברת הביטוח הגובה פרמיה בגין פוליסת ביטוח מקיף, תישא ותשלם בגין אותם הנזקים אשר הינם בבחינת "כוח עליון" והם בדיוק המקרים לגביהם נמכרות פוליסות ביטוח רכב מקיף, ועל כן אין לראות בעירייה אחראית בתביעות רשלנות מסוג זה.

בדוק גם

אמבולנס של איחוד הצלה (צילום דוברות איחוד הצלה)

שיש כבד נפל על אישה בבית העלמין בתענכים

חובשים של איחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעת במצב קל-בינוני עם חבלת חזה והיא הובלה לבית חולים העמק בעפולה

מתכננים. פלוט וישראלי (צילום דוברות העירייה)

תכנון ראשוני של הרכבל מנצרת עילית להר תבור

התכנית הוצגה בפני ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט לאחר שגובשה על ידי צוות מקצועי מטעם החברה הממשלתית לתיירות. השלב הבא: יציאה למכרז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *