מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / מבית המשפט: העירייה לא אחראית על נזק לרכב שניזוק מנפילת עץ

מבית המשפט: העירייה לא אחראית על נזק לרכב שניזוק מנפילת עץ

עץ נפל על מכונית (צילום ארכיון : איילת קדם)

בית המשפט השלום בנצרת קבע כי עיריית נצרת עילית אינה אחראית לנזק שנגרם לרכב שחנה בחנייה ציבורית וניזוק כתוצאה מנפילת ענף עץ במתחם מגורים פרטי. מדובר בתביעה שהוגשה על ידי חברת ביטוח שפיצתה את בעל הרכב המבוטח ופנתה בתביעה כנגד עיריית נצרת עלית. בתביעה נטען כי ביום האירוע נשבו רוחות חזקות אשר גרמו לקריסה של הענף מהעץ. על אף שהעץ נטוע בשטח פרטי הגובל בשטח ציבורי, נטען כי על העירייה מוטלת חובת האחריות והיה עליה לצפות את התרחשות האירוע מבעוד מועד.

עו"ד נדב קנימח, שייצג את העירייה, דחה את טענות התביעה על הסף והסביר כי אין מתקבל על הדעת לצפות מן העירייה לפקח על כל עץ שנמצא בשטחה , לא כל שכן בשטח מגורים פרטי.
עו"ד קנימח טען כי ההיגיון המשפטי והשכל הישר מתיישבים יותר עם התוצאה לפיה חברת הביטוח הגובה פרמיה בגין פוליסת ביטוח מקיף, תישא ותשלם בגין אותם הנזקים אשר הינם בבחינת "כוח עליון" והם בדיוק המקרים לגביהם נמכרות פוליסות ביטוח רכב מקיף, ועל כן אין לראות בעירייה אחראית בתביעות רשלנות מסוג זה.

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *