בית / עמקים / חדשות עמקים / מבית המשפט: העירייה לא אחראית על נזק לרכב שניזוק מנפילת עץ

מבית המשפט: העירייה לא אחראית על נזק לרכב שניזוק מנפילת עץ

עץ נפל על מכונית (צילום ארכיון : איילת קדם)

בית המשפט השלום בנצרת קבע כי עיריית נצרת עילית אינה אחראית לנזק שנגרם לרכב שחנה בחנייה ציבורית וניזוק כתוצאה מנפילת ענף עץ במתחם מגורים פרטי. מדובר בתביעה שהוגשה על ידי חברת ביטוח שפיצתה את בעל הרכב המבוטח ופנתה בתביעה כנגד עיריית נצרת עלית. בתביעה נטען כי ביום האירוע נשבו רוחות חזקות אשר גרמו לקריסה של הענף מהעץ. על אף שהעץ נטוע בשטח פרטי הגובל בשטח ציבורי, נטען כי על העירייה מוטלת חובת האחריות והיה עליה לצפות את התרחשות האירוע מבעוד מועד.

עו"ד נדב קנימח, שייצג את העירייה, דחה את טענות התביעה על הסף והסביר כי אין מתקבל על הדעת לצפות מן העירייה לפקח על כל עץ שנמצא בשטחה , לא כל שכן בשטח מגורים פרטי.
עו"ד קנימח טען כי ההיגיון המשפטי והשכל הישר מתיישבים יותר עם התוצאה לפיה חברת הביטוח הגובה פרמיה בגין פוליסת ביטוח מקיף, תישא ותשלם בגין אותם הנזקים אשר הינם בבחינת "כוח עליון" והם בדיוק המקרים לגביהם נמכרות פוליסות ביטוח רכב מקיף, ועל כן אין לראות בעירייה אחראית בתביעות רשלנות מסוג זה.

בדוק גם

המחותנות רותי וגילה בבקו (צילום עצמי)

כבשו את בקו

רותי כהן מנצרת עילית, מבלה בחופשה בבקו, אזרביג'אן, עם המחותנת גילה אסולין. הבעל כליפא נשאר בבית אם אתם שואלים.

מוטי מלכה

מוטי מלכה חוזר לליגה הלאומית

מלכה חתם לעונה אחת בהפועל רמת השרון מהלאומית, למרות שהיה מחוזר על ידי מרבית קבוצות ליגה א', אבל הוא שם לעצמו כמטרה לחזור ללאומית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *