בית / עמקים / חדשות עמקים / לוחם עם "ברק" בעיניים

לוחם עם "ברק" בעיניים

בימים אלו כאשר חודש הגיוסים בעיצומו ולוחמים רבים נוספים לשורותיו של צה"ל יש לוחם אחד שעבורו השירות לא עמד בסימן שאלה: ג'ורג' סלאמה, בן 19, תושב נצרת עילית, לוחם בחטיבת השריון "ברק", שהתגייס לצה"ל בעקבות המורשת הצבאית של אביו, שהיה לוחם דווקא בצבא דרום לבנון. ג'ורג', הוא נוצרי יליד דרום לבנון, שעלה ארצה לפני 13 שנה.

לפני 40 שנה אביו של ג'ורג', אדריאן סלאמה, היה לוחם דווקא בצבא דרום לבנון ושימש כתותחן. "צד"ל התחיל במחנה קטן במרג' עיון. היו צריכים להקים מחנה ב-1975, עשינו צבא קטן כדי להגן על עצמנו. הכוונה הייתה לשמור על הדירות שלנו וזה התחיל מבקשת עזרה ממדינת ישראל ואנחנו מודים לה על העזרה שהיא נתנה לנו".

בתקופה ההיא היה ג'ורג' רק ילד כבן חמש. מהחיים בלבנון הוא לא זוכר הרבה, אבל את הימים הראשונים בארץ אחרי העלייה מלבנון הוא דווקא זוכר. "הגענו לפה וגרנו בקיבוץ איילון ומשם התפזרנו. אנחנו הלכנו לנצרת עילית וגדלתי שם בחברה שכולם יהודים. בהתחלה ילדים לא מבינים מה זה צד"לניקים. זה היה מעלה הקשרים של המלחמה, כשיודעים שאתה מלבנון. קראו לי בכל מיני שמות גנאי, אבל עם הזמן זה הלך ונעלם, אחרי שהסברתי להם", הוא משחזר.

היום כשהוא מספר על החיים בארץ, רואים מהברק בעיניים שלו שההשתלבות עברה בהצלחה והוא מדבר באהבה על החברים, בית הספר והגיוס שהיה מובן מאליו. "איתי בפלוגה משרת חבר ילדות שלי, גיל גיסיס, שלומד איתי מכיתה ט'", הוא מגלה.

 יכולת לקבל פטור משרות צבאי, לא לשרת. למה העדפת להתגייס כמו כולם?
"לא חשבתי על זה יותר מדי, היה לי ברור שאני רוצה להתגייס. הגיוס הוא לא חובה, אבל גדלתי בחברה שכולם מתגייסים".

ביום ראשון האחרון התקיים גיוס השריון של חודש הגיוסים לכלל חטיבות השריון בצה"ל.  לכל המצטרפים החדשים אומר ג'ורג': "לכל המתגייסים החדשים לחיל, אני רוצה להגיד שיחכו עד לרגע שהם נכנסים לטנק וזה הרגע שאתה שוכח שרצית בכלל משהו אחר. אתה לא יכול לעזוב את זה, זה כוח ענק. פלוגה של טנקים זו עוצמה מטורפת וכמוהן החברה הטובים שהחיל מאופיין בהם ואין את זה בכל החיילות".

» לסיפור המלא, עברו למהדורה הדיגיטלית של עיתון "ידיעות הגליל"

ג'ורג' סלאמה (צילום: דו"צ)
ג'ורג' סלאמה (צילום: דו"צ)

בדוק גם

השתלמות רופאים סינים

תכנית הכשרה לרופאים מסין במרכז רפואי העמק

במסגרת תכנית ההשתלמות נחשפים הרופאים הסינים למערכת הבריאות הישראלית ולומדים על מניעת זיהומים, התמודדות עם מצבי חירום לאומיים, בטיחות המטופל ונושאים מגוונים נוספים

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *