בית / עמקים / חדשות עמקים / יהודי אוקראינה מתעניינים בנצרת עילית

יהודי אוקראינה מתעניינים בנצרת עילית

אוקראינה
אוקראינה (תמונה: אתר פנתרמדיה)

באגף הקליטה בעיריית נצרת עילית, התקבלו השבוע מספר פניות של עולים ותיקים מאוקראינה, שהגיעו לעיר בסוף שנות ה-90 והותירו בני משפחה וחברים בארץ מולדתם. התושבים הביעו דאגה מן המצב הביטחוני השורר בחצי האי קרים והשפעתו על יהודי אוקראינה. "תושבים סיפרו על מקרים של פגיעה ממשית בקרובי משפחה וחברים אם זה על ידי השחתת בית כנסת או ריסוס צלב קרס בשכונת מגוריהם", סיפרה מנהלת אגף הקליטה תניא מקרוב.

חוסר היציבות והחשש מפני הסלמה עד כדי מלחמה כוללת עורר בקרב הקהילה היהודית מחשבות על עליה לישראל . "בנצרת עילית יש קהילה חזקה ומגובשת של עולי אוקראינה. הקהילה מונה כ- 2000 איש ותרומתה לעיר בולטת בכל תחומי החיים", סיפרה מקרוב.

באמצעות ערוצי התקשורת באינטרנט, פנתה מקרוב ליהודי אוקראינה וסיפרה להם על קליטתם המוצלחת של העולים בנצרת עילית. "נתנו ליהודים סקירה על נצרת עילית והבענו הזדהות ודאגה למצבם. אנחנו מקוים שהיהודים לא יפגעו ויחליטו, גם ללא מלחמה, לעלות לישראל ולהתגורר בעיר היפה ביותר בגליל – נצרת עילית".

 

בדוק גם

איגור אנטונוב

גובר החשש לחייו של הנעדר איגור אנטונוב מנצרת עילית

נעדר כבר למעלה מ- 48 שעות ובמשטרה מודים כי אין להם קצה חוט בפרשה, בשל העובדה שהנעדר ניתק את עצמו מהדיגיטל, מה שמקשה על מלאכת איתורו.

הרכש החדש. אלי בללתי (צילום הפועל נצרת עילית)

אלי בללתי חתם בהפועל נצרת עילית

בללתי מיהר לשגר הודעה בקבוצת הווטסאפ של השחקנים בה הבהיר כי המטרה שלו היא להגיע לליגת העל עם הפועל נצרת עילית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *