בית / עמקים / חדשות עמקים / יהודי אוקראינה מתעניינים בנצרת עילית

יהודי אוקראינה מתעניינים בנצרת עילית

אוקראינה
אוקראינה (תמונה: אתר פנתרמדיה)

באגף הקליטה בעיריית נצרת עילית, התקבלו השבוע מספר פניות של עולים ותיקים מאוקראינה, שהגיעו לעיר בסוף שנות ה-90 והותירו בני משפחה וחברים בארץ מולדתם. התושבים הביעו דאגה מן המצב הביטחוני השורר בחצי האי קרים והשפעתו על יהודי אוקראינה. "תושבים סיפרו על מקרים של פגיעה ממשית בקרובי משפחה וחברים אם זה על ידי השחתת בית כנסת או ריסוס צלב קרס בשכונת מגוריהם", סיפרה מנהלת אגף הקליטה תניא מקרוב.

חוסר היציבות והחשש מפני הסלמה עד כדי מלחמה כוללת עורר בקרב הקהילה היהודית מחשבות על עליה לישראל . "בנצרת עילית יש קהילה חזקה ומגובשת של עולי אוקראינה. הקהילה מונה כ- 2000 איש ותרומתה לעיר בולטת בכל תחומי החיים", סיפרה מקרוב.

באמצעות ערוצי התקשורת באינטרנט, פנתה מקרוב ליהודי אוקראינה וסיפרה להם על קליטתם המוצלחת של העולים בנצרת עילית. "נתנו ליהודים סקירה על נצרת עילית והבענו הזדהות ודאגה למצבם. אנחנו מקוים שהיהודים לא יפגעו ויחליטו, גם ללא מלחמה, לעלות לישראל ולהתגורר בעיר היפה ביותר בגליל – נצרת עילית".

 

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

עלי כנאנה במדי נצרת עילית (צילום חגאג רחאל)

הלהיט החם של הפועל נצרת עילית

בחלון העברות בינואר הגיע עלי כנאנה לנצרת עילית, השתלב מצוין והפך לבורג מרכזי בקבוצה * "קיבלו אותי יפה, יש בנצרת עילית אנשים טובים כיף לי שם", אומר החלוץ שבעונתו האחרונה בנוער כבש 30 שערים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *