בית / עמקים / חדשות עמקים / יהודי אוקראינה מתעניינים בנצרת עילית

יהודי אוקראינה מתעניינים בנצרת עילית

אוקראינה
אוקראינה (תמונה: אתר פנתרמדיה)

באגף הקליטה בעיריית נצרת עילית, התקבלו השבוע מספר פניות של עולים ותיקים מאוקראינה, שהגיעו לעיר בסוף שנות ה-90 והותירו בני משפחה וחברים בארץ מולדתם. התושבים הביעו דאגה מן המצב הביטחוני השורר בחצי האי קרים והשפעתו על יהודי אוקראינה. "תושבים סיפרו על מקרים של פגיעה ממשית בקרובי משפחה וחברים אם זה על ידי השחתת בית כנסת או ריסוס צלב קרס בשכונת מגוריהם", סיפרה מנהלת אגף הקליטה תניא מקרוב.

חוסר היציבות והחשש מפני הסלמה עד כדי מלחמה כוללת עורר בקרב הקהילה היהודית מחשבות על עליה לישראל . "בנצרת עילית יש קהילה חזקה ומגובשת של עולי אוקראינה. הקהילה מונה כ- 2000 איש ותרומתה לעיר בולטת בכל תחומי החיים", סיפרה מקרוב.

באמצעות ערוצי התקשורת באינטרנט, פנתה מקרוב ליהודי אוקראינה וסיפרה להם על קליטתם המוצלחת של העולים בנצרת עילית. "נתנו ליהודים סקירה על נצרת עילית והבענו הזדהות ודאגה למצבם. אנחנו מקוים שהיהודים לא יפגעו ויחליטו, גם ללא מלחמה, לעלות לישראל ולהתגורר בעיר היפה ביותר בגליל – נצרת עילית".

 

בדוק גם

ראש העיר רונן פלוט מכתיר את ברקמן (צילום חגאג רחאל)

ז'ניה ברקמן – כדורגלן העונה 2017/18

כדורגלן הפועל נצרת עילית, ז'ניה ברקמן, הוא כדורגלן העונה 2017/18 של עיתון ידיעות הגליל. את ברקמן הכתיר ראש העיר נצרת עילית, רונן פלוט. הציג את העונה הכי טובה בקריירה שלו, היה בין הגורמים לעלייה לפלייאוף העליון ותרם 6 שערי ליגה מעמדתו כבלם.

תומר רז (צילום עצמי)

העבריין לא לקח בחשבון שהפקח שרודף אחריו הוא אלוף ישראל לשעבר בהיאבקות

הפקח המסייע בשיטור העירוני של נצרת עילית, הצליח להביא ללכידתו של חשוד בעבירות מין לאחר מרדף רגלי שניהל אחריו ברחובות העיר * "כושר גופני תמיד יכול רק לעזור", סיכם תומר רז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *