מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / ח"כ פאינה קירשנבאום: "אפעל להקמת פורום שיסייע לנצרת עילית"

ח"כ פאינה קירשנבאום: "אפעל להקמת פורום שיסייע לנצרת עילית"

סגנית שר הפנים, ח"כ פאינה קירשנבאום, סיירה  אתמול (שלישי) בנצרת עילית. בפני סגנית שר הפנים הוצגה סקירה כללית על מצבה של נצרת עילית, בעיותיה וצרכיה המיוחדים, המחייבים טיפול מיוחד ומערכתי של משרדי הממשלה והשלטון המרכזי.

סגן ראש העיר אלכס גופמן ציין את הצורך בהבאת אוכלוסייה צעירה ואיכותית לעיר, במסגרות התיישבותיות מיוחדות כגון הקיבוץ העירוני. סגן ראש העיר, נתנאל טויטו, חיזק את הדברים ודיבר על הצורך בהכנת תכנית אסטרטגית ומיתוג עירוני. חבר המועצה איתי רק התייחס למצוקת הדיור והעדר פתרונות לתושבים שמבקשים לשפר דיור. "אנשים עוזבים את העיר כי הם רוצים לשפר דיור. אנחנו צריכים לתת להם פתרונות", אמר לסגנית השר.

ראש מנהלת ציפורית, סרגיי זלוטניק, אמר כי תנאי הכרחי להישארות הצעירים בעיר הוא הבאת תעשייה עתירת ידע . ראש העיר אלכס גדלקין סיכם ואמר כי פיתרון מכלול הבעיות יתאפשר רק באמצעות איגום משאבים של מספר משרדי ממשלה והתייחסות ברמה הלאומית. גדלקין הציע טיפול של פורום מנכלי"ם.

פאינה קירשנבאום בסיור בנצרת עילית
תבחן את הקיצוץ במענקי האיזון. פאינה קירשנבאום בסיור בנצרת עילית (צילום: באדיבות העירייה)

"שמעתי את הדברים ואני פה כדי לעזור", אמרה קירשנבאום והבטיחה "לפעול להקמת פורום מנכלי"ם וצוות חשיבה מיוחד לטיפול וסיוע לנצרת עילית". סגנית השר אמרה כי תבדוק אפשרות להביא לעיר חטיבת התיישבות וכי בכוונתה להציג את הדברים שהועלו בפניה בפני פורום קבינט הדיור. סגנית השר קירשנבאום הבטיחה לבחון אפשרות לסייע גם בנושא הקיצוץ הדרמטי במענקי האיזון לנצרת עילית, למרות הירידה במצבה הסוציו אקונומי

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת עילית: משחק הכדורגל השכונתי הסתיים עם דקירות בבית החולים

לדברי הקורבנות, בסיום משחק כדורגל שכונתי בנצרת עלית, התלהטו הרוחות והתפתחה קטטה בין הצדדים והצד המפסיד תקף את החבר'ה שניצחו במשחק. שוטרי משטרת ישראל הגיעו לזירה אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע.

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *