בית / עמקים / חדשות עמקים / הרב ישעיהו הרצל: "לימוד תורה מגן על החיילים ועל עם ישראל"

הרב ישעיהו הרצל: "לימוד תורה מגן על החיילים ועל עם ישראל"

המאבק נגד גיוס תלמידי ישיבה הגיע לשיאו בתחילת השבוע כאשר עשרות אלפי חרדים עשו דרכם לרחובות ירושלים במטרה למחות על הגזרה. כל זאת כנגד החוק לגיוס החרדים שאמור יהיה לקיים את השוויון בנטל ולחייב חרדים להתגייס לשירות צבאי תוך התחשבות בהשקפת עולמם.

הרב ישעיהו הרצל
תומך. הרב ישעיהו הרצל (צילום: יצחק סולומון)

רבה הראשי של נצרת עילית, ישעיהו הרצל מתייצב לצד תלמידי הישיבות ואומר: "בתור אדם דתי וחרדי, אדם שלומד תורה, אוהב תורה וחי לדרכה, ובמיוחד כרב בישראל אני רואה את התורה כיסוד העיקרי של עם ישראל. יש משפט שאומר 'יותר משעם ישראל שמר על השבת, השבת שמרה על העם'. ידוע שהתורה בעלת כוח עצום, מגינה על החיילים ועל העם. בכל דבר ועניין אנו צריכים את עזרת השם במיוחד במלחמות ובמיוחד בימינו כאשר הכול הולך והופך מודרני.

"הכוונה היא שיחסי הכוחות בין המדינות כבר אינם תלויים בכוח הצבא או כמות החיילים – אז אנחנו בוודאי זקוקים רק לעזרת השם שיציל אותנו. ולכן, אותם אנשים שלומדים תורה, בנוסף לקיום מצוות לימוד תורה הם מגנים על החיילים ועל עם ישראל ובכך ממשיכים את עזרת השם מלמעלה. בעזרת לימוד התורה הם שומרים שלא תפרוץ מלחמה ואם יש מלחמה אז שנצליח לעמוד בה, זה עניין שמלווה אותנו לאורך כל הדורות".

הכתבה המורחבת תפורסם ביום שישי ב"ידיעות הגליל"

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

עלי כנאנה במדי נצרת עילית (צילום חגאג רחאל)

הלהיט החם של הפועל נצרת עילית

בחלון העברות בינואר הגיע עלי כנאנה לנצרת עילית, השתלב מצוין והפך לבורג מרכזי בקבוצה * "קיבלו אותי יפה, יש בנצרת עילית אנשים טובים כיף לי שם", אומר החלוץ שבעונתו האחרונה בנוער כבש 30 שערים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *