בית / עמקים / חדשות עמקים / הפרקליטות: "אין בדבריו של גפסו הסתה לגזענות"

הפרקליטות: "אין בדבריו של גפסו הסתה לגזענות"

הפרקליטות דחתה השבוע על הסף את דרישת ארגון עדאלה לפתוח בחקירה נגד ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו לאחר שקרא לנצרת "עיר עוינת לישראל" בעקבות הפגנות התמיכה בחמאס צה"ל במהלך מבצע עמוד ענן.

שמעון גבסו
גבסו השבוע בכנס הצדעה להתיישבות בגליל שנערך בעכו (צילום: אדריאן הרבשטיין)

ארגון עדאלה המייצג את זכויות המיעוט הערבי בישראל פנה לפרקליטות בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד גפסו בגין התבטאות שהשמיע במהלך מבצע עמוד ענן נגד הפגנות תמיכה בחמאס שהתקיימו בנצרת במהלך מבצע עמוד ענן.

גפסו פנה לשר הפנים וביקש להכריז על נצרת "כעיר עוינת לישראל". הוא טען כי העיר הופכת לקן טרור בלב הגליל, מרכז להפצת שנאת ישראל שתומך ומגבה התנהגות אנטי ישראלית וממתין כל העת לשעת הכושר כדי לתקוע סכין בגב המדינה". גפסו אמר כי מבחינתו, מן הראוי לספח לעזה אזרחים שפועלים נגד צה"ל ותומכים בארגון טרור שפוגע באזרחים וילדים. למרות שהבהיר כי דבריו אינם מכוונים כלפי כלל ערביי נצרת אלא כלפי פעילים קיצוניים בלבד.

ארגון עדאלה כינה את גפסו גזען ודרש לפתוח נגדו בחקירה פלילית בגין הסתה. גפסו לא התרגש מקריאות אלה ואף החריף את התבטאויותיו.

בראיון לתכנית לונדון וקירשנבאום אמר כי הוא מתחייב, כל עוד הוא ראש עיריית נצרת עילית, שלא לבנות מסגד או בית ספר ערבי בעיר. "לאחר בחינת הדברים הגענו למסקנה כי אין מקום לפתוח בחקירה במקרה זה", נכתב בתשובת הפרקליטות שנמסרה השבוע לארגון עדאלה.

ההחלטה נומקה בכך שגפסו, לא הפנה את דבריו כלפי כלל האוכלוסייה אלא כלפי אלה שפועלים לפי תפיסתו כנגד מדינת ישראל ותומכים בטרור, "אין לראות בדבריו של גפסו משום הסתה לגזענות", נקבע בהחלטת הפרקליטות "מר גפסו תקף רק אנשים שבעיצומה של התקפת טרור הרצחנית על ערי ויישובי הדרום גילו הזדהות עם משגרי הטילים, ואיבה כלפי המדינה ואזרחיה"

 

בדוק גם

חיבוק אמיץ. ריבלין ופלוט (צילום ישראל פרץ)

"אתה מחולל מהפכה בנצרת עילית"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חנך את בית קק"ל הראשון בארץ ופירגן לראש העיר רונן פלוט

עלי כנאנה במדי נצרת עילית (צילום חגאג רחאל)

הלהיט החם של הפועל נצרת עילית

בחלון העברות בינואר הגיע עלי כנאנה לנצרת עילית, השתלב מצוין והפך לבורג מרכזי בקבוצה * "קיבלו אותי יפה, יש בנצרת עילית אנשים טובים כיף לי שם", אומר החלוץ שבעונתו האחרונה בנוער כבש 30 שערים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *