בית / עמקים / חדשות עמקים / העולה החדש מצטיין בבגרות בתנ"ך

העולה החדש מצטיין בבגרות בתנ"ך

ג'ניה פוכוב מנצרת עילית, הוא תלמיד מצטיין בכיתה י"ב בבית ספר אורט אלון בעיר. הוא עלה לארץ לפני שלוש שנים, אבל לא עשה לעצמו הנחות בשל אי ידיעת השפה. "פוכוב השתלב מיד ולקח על עצמו להשלים את הפערים בשפה. הוא עשה זאת בצורה יוצאת מן הכלל ומעוררת התפעלות", סיפרה מנהלת בית הספר אורנה פישר.

ג'ניה פוכוב
תודה לחבריי. ג'ניה פוכוב (צילום: ישראל פרץ)

פוכוב לא רק הצליח ללמוד עברית שוטפת. למרות שיכול היה לבקש להיבחן בשפת האם שלו, רוסית, הוא התעקש להיבחן בעברית גם בבגרות. "אני כבר לא עולה חדש. שלוש שנים בארץ זה מספיק זמן כדי לדעת את השפה וגם להיבחן בה", אמר.

ואכן הציונים מדברים בעד עצמם. פוכוב קיבל במבחן בגרות בתנ"ך נקודה אחת בלבד פחות מהציון 100. גם בספרות עברית, לשון ושאר המקצועות הציונים שלו גבוהים.
"אני לומד כימיה, מחשבים ופיסיקה במקצועות מוגברים ורוצה להמשיך בתחום הריאלי", הוא אומר ולא שוכח להודות לחברים בנצרת עילית, שסייעו לו ללמוד עברית. "בלי העזרה של החברים שלי והסבלנות שלהם לא הייתי קולט את השפה כל כך מהר", הוא מפרגן להם.

 

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

תגובה אחת

  1. עליתי ארץ בגיל 14 וכבר אחרי שנה הייתי מצטיינת עם ממוצע 97 ואף אחד לא עשה כתבה עליי!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *