יום שני , ינואר 21 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / העולה החדש מצטיין בבגרות בתנ"ך
ג'ניה פוכוב
ג'ניה פוכוב (צילום: ישראל פרץ)

העולה החדש מצטיין בבגרות בתנ"ך

ג'ניה פוכוב מנצרת עילית, הוא תלמיד מצטיין בכיתה י"ב בבית ספר אורט אלון בעיר. הוא עלה לארץ לפני שלוש שנים, אבל לא עשה לעצמו הנחות בשל אי ידיעת השפה. "פוכוב השתלב מיד ולקח על עצמו להשלים את הפערים בשפה. הוא עשה זאת בצורה יוצאת מן הכלל ומעוררת התפעלות", סיפרה מנהלת בית הספר אורנה פישר.

ג'ניה פוכוב
תודה לחבריי. ג'ניה פוכוב (צילום: ישראל פרץ)

פוכוב לא רק הצליח ללמוד עברית שוטפת. למרות שיכול היה לבקש להיבחן בשפת האם שלו, רוסית, הוא התעקש להיבחן בעברית גם בבגרות. "אני כבר לא עולה חדש. שלוש שנים בארץ זה מספיק זמן כדי לדעת את השפה וגם להיבחן בה", אמר.

ואכן הציונים מדברים בעד עצמם. פוכוב קיבל במבחן בגרות בתנ"ך נקודה אחת בלבד פחות מהציון 100. גם בספרות עברית, לשון ושאר המקצועות הציונים שלו גבוהים.
"אני לומד כימיה, מחשבים ופיסיקה במקצועות מוגברים ורוצה להמשיך בתחום הריאלי", הוא אומר ולא שוכח להודות לחברים בנצרת עילית, שסייעו לו ללמוד עברית. "בלי העזרה של החברים שלי והסבלנות שלהם לא הייתי קולט את השפה כל כך מהר", הוא מפרגן להם.

 

בדוק גם

שמעון גפסו

נצרת עילית: משרד הפנים אישר את תקציב העירייה

התקציב שהוכן בהובלת ראש העיר שמעון גפסו, גדל השנה ב 10 מיליון שקלים ומסתכם ב-278 מיליון שקלים. לתקציב השוטף יתווספו תקציבי פיתוח מיוחדים בסדר גודל של עשרות מיליונים

תגובה אחת

  1. עליתי ארץ בגיל 14 וכבר אחרי שנה הייתי מצטיינת עם ממוצע 97 ואף אחד לא עשה כתבה עליי!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *