בית / עמקים / חדשות עמקים / העולה החדש מצטיין בבגרות בתנ"ך

העולה החדש מצטיין בבגרות בתנ"ך

ג'ניה פוכוב מנצרת עילית, הוא תלמיד מצטיין בכיתה י"ב בבית ספר אורט אלון בעיר. הוא עלה לארץ לפני שלוש שנים, אבל לא עשה לעצמו הנחות בשל אי ידיעת השפה. "פוכוב השתלב מיד ולקח על עצמו להשלים את הפערים בשפה. הוא עשה זאת בצורה יוצאת מן הכלל ומעוררת התפעלות", סיפרה מנהלת בית הספר אורנה פישר.

ג'ניה פוכוב
תודה לחבריי. ג'ניה פוכוב (צילום: ישראל פרץ)

פוכוב לא רק הצליח ללמוד עברית שוטפת. למרות שיכול היה לבקש להיבחן בשפת האם שלו, רוסית, הוא התעקש להיבחן בעברית גם בבגרות. "אני כבר לא עולה חדש. שלוש שנים בארץ זה מספיק זמן כדי לדעת את השפה וגם להיבחן בה", אמר.

ואכן הציונים מדברים בעד עצמם. פוכוב קיבל במבחן בגרות בתנ"ך נקודה אחת בלבד פחות מהציון 100. גם בספרות עברית, לשון ושאר המקצועות הציונים שלו גבוהים.
"אני לומד כימיה, מחשבים ופיסיקה במקצועות מוגברים ורוצה להמשיך בתחום הריאלי", הוא אומר ולא שוכח להודות לחברים בנצרת עילית, שסייעו לו ללמוד עברית. "בלי העזרה של החברים שלי והסבלנות שלהם לא הייתי קולט את השפה כל כך מהר", הוא מפרגן להם.

 

בדוק גם

רונן פלוט

סקר חדש: רונן פלוט היה מביס את נתנאל טויטו 97% מול 3% בלבד

הסקר בוצע על ידי חברת מאגר מוחות בקרב תושבי נצרת עילית. הסקר היה טלפוני באמצעות שאלון מובנה במהלך חודש אוגוסט 2018. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא פלוס/ מינוס 4.4 אחוזים. יש לצין כי הסקר לא עסק רק בנושא פלוט מול טויטו אלא בכוונת הצבעה לראשות העיר בתסריטים שונים.

אביב סולומון (צילום :עצמי)

אוהד רבינוביץ ואביב סולומון בדרך חזרה להפועל נצרת עילית

השניים מתאמנים מאז טרום העונה באשדוד וקיבלו אור ירוק לנהל משא ומתן עם קבוצות אחרות. מכיוון שנכון להיום אין להם הצעות מליגת העל, האופציה הריאלית עבורם היא הפועל נצרת עילית.

תגובה אחת

  1. עליתי ארץ בגיל 14 וכבר אחרי שנה הייתי מצטיינת עם ממוצע 97 ואף אחד לא עשה כתבה עליי!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *