בית / עמקים / חדשות עמקים / המחזאי יהושוע סובול: "פוליטיקאים עושים שימוש מופרך במילה אושוויץ"

המחזאי יהושוע סובול: "פוליטיקאים עושים שימוש מופרך במילה אושוויץ"

יהושוע סובול
יהושוע סובול (צילום: זיוי לוי)

"למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים אושוויץ"? המחזאי יהושע סובול תקף השבוע במילים קשות את נטייתם של פוליטיקאים ועיתונאים להשתמש בביטויים מופרכים כדי להמחיש את דעותיהם ו"לאיים" על מאזיניהם.

"אומרים לנו שגבולות ישראל ב-1967, ערב מלחמת ששת הימים הם גבולות אושוויץ", אמר סובול. "ואני שואל: האם חיל האוויר של היהודים באושוויץ השמיד בשלוש שעות את כל חילות האוויר של אויביו? האם הצבא של היהודים באושוויץ הכניע בשישה ימים את כל הצבאות של אויביו? כמובן שזה מופרך. אבל לפוליטיקאים ולעיתונאים לא אכפת. הם ימשיכו להשתמש במילה אושוויץ על ימין ועל שמאל כדי לאיים עלינו ולעזור לנו להשתכנע".

סובול, שהוא המחזאי הישראלי המצליח בעולם, השתתף בדיון ספרותי-חברתי בנושא תפקידו של האינטלקטואל בחברה, שהתקיים אתמול (שני) בפני אולם "מפוצץ" במאזינים באקדמית עמק יזרעאל, לציון סיום כהונה בת 15 שנים של פרופ' עליזה שנהר בתפקיד נשיאת המכללה.

בדיון השתתפו גם  פרופ' אסא כשר מאוניברסיטת תל אביב, חוקרת הספרות פרופ' זיוה שמיר מהבינתחומי בהרצליה, ההיסטוריון דני גוטווין מאוניברסיטת חיפה, הסופרת נאווה סמל ופרופ' ושנהר. את הדיון פתחה נשיאת האקדמית עמק יזרעאל, פרופ' אריאלה לבנשטיין. הנחתה: ד"ר בינה ניר מהחוג לתקשורת.

בדוק גם

ברונפמן והיצירה שלו באמסטרדם ( צילום עצמי)

האומן ממגדל העמק כבש גם את קירות אמסטרדם

בנצי ברופמן הגשים חלום כאשר הוסיף לרזומה שלו ציורי גרפיטי במתחם ענק של אמנות רחוב בהולנד

שריפה אילוסטרציה

הלילה: שריפה פרצה בדירה בעפולה

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח העמק 2 נפגעים במצב קל לאחר ששאפו עשן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *