בית / עמקים / חדשות עמקים / המאבטח שנדקר: "רק דאגתי שהילדים לא ייפגעו"

המאבטח שנדקר: "רק דאגתי שהילדים לא ייפגעו"

"הבנתי שיש סכנה ממשית לחיי וניסיתי להוציא את האקדח כדי לירות בו", משחזר שלמה מנדל את הדרמה שאירעה בבית הספר עצמון אותו הוא מאבטח כבר מספר שנים, "הספקתי להוציא רק את המחסנית וזרקתי אותה כדי למנוע ממנו לירות בי. 'אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתה לו מחסנית בנשק. היה קורה שם אסון גדול". כך מספר מנהל שמאושפז בבית החולים העמק בעפולה.

זיהית את הבחור?
"הוא היה צעיר בשנותיו ה- 20 ממוצא ערבי, חבוש כובע גרב על פניו, שתחילה ניסה לדקור אותו בעזרת רובה צוללנים. אחר כך הוא שלף סכין משוננת, ופצע אותי. הוא דקר אותי בבטן וברח עם האקדח".

מקווה לחזור לעבודה בהקדם. שלמה מנדל (צילום:טניה לרמן)

ואז אב הבית נחלץ להגנתך?
"מאיר בן ישי הוא בחור זהב, הוא בא לעזרתי, הוא נפצע בידיו כאשר ניסה לעזור לי מול התוקף. מגיעה לו מילה טובה על מה שעשה. אחר כך הוא טיפל בי עד שהגיע אמבולנס של מגן דוד אדום".

אתה מרגיש גיבור?
"לא מרגיש גיבור, בכלל לא חושב על זה. חשבתי רק על הילדים בבית הספר, שחס וחלילה האיש לא יגיע אליהם. אני המאבטח ויש לי אחריות כלפיהם וכלפי ההורים שלהם. מנהלת בית הספר הייתה מרוצה מהאופן בו התמודדתי ופעלתי בעת התקיפה, זה יכול היה להסתיים באסון גדול יותר".

אחרי שתחלים תחזור לעבודה?
"בטח, זו העבודה שלי, זו הפרנסה שלי, אני אוהב את הילדים שאני מאבטח".

ד"ר רון דר, רופא כירורג בבית חולים העמק, מסר כי שלמה מנדל הגיע במצב בינוני עם חתכים בכפות ידיו ודקירה בבטנו, "הוא עבר מספר ניתוחים בכדי לשלול פגיעה באיברים פנימיים, ונותח על ידי מנתחים אורתופדיים בכפות ידיו. כעת מצבו מוגדר יציב", סיכם.

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *