יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / הלהקה הכי קרבית בצה"ל
ישיבת ההסדר של נצרת עילית
ישיבת ההסדר של נצרת עילית (צילום: ישראל פרץ)

הלהקה הכי קרבית בצה"ל

ארבעה נגנים ושני זמרים חברים בלהקת ישיבת ההסדר של נצרת עילית, ככל הידוע, היחידה מבין ישיבות ההסדר בארץ. חברי הלהקה הםף הראל כהן, נגן קלרינט וסקסופון, איתן צ'סטרמן גיטריסט, אלי וינברגר על התופים, הכנר שיש בנאיש והסולנים: נדב זhלברשטיין ואביחי צדוק.

הלהקה מופיעה באירועים עירוניים, חתונות של זוגות שעברו תהליך גיור ובר מצוות. "כולנו חיילים, התגייסנו בחודש יוני ובמרץ אנחנו חוזרים לצבא, לאחר תקופת הלימודים הראשונה בישיבה", מספר הראל כהן

ששת חברי הלהקה מתעתדים לשרת כלוחמים ביחידות קרביות. לכולם פרופיל קרבי וזאת גם הסיבה שאינם יכולים להשתלב בלהקת הרבנות הצבאית או להקה אחרת בצה"ל. איתן צ'טרמן למשל, הגיטריסט של הלהקה, הוא לוחם בצנחנים ובעוד חודשיים אמור להתחיל קורס קצינים. "בגלל שיש לנו פרופיל קרבי, אין לנו שום כוונה לשרת כלהקה צבאית.אנחנו פשוט מנצלים את תקופת הלימודים בישיבה כי לתרום ולהופיע עם הלהקה", מספר הראל.

חברי הלהקה היו רוצים שצה"ל יכיר בפעילות הלהקה בתקופת הלימודים וישקיע בה משאבים מקצועיים כפי שהוא משקיע בלהקות צבאיות. "בשלב זה אנחנו נהנים ממופעים בתוך העיר ולמען הקהילה בבתי כנסת ופרומים דתיים".

הלהקה הופיעה באירוע חגיגת העשור לגרעין התורני "אורות עילית" וזכתה לתגובות נלהבות מצד הקהל.

ישיבת ההסדר של נצרת עילית
ישיבת ההסדר של נצרת עילית (צילום: ישראל פרץ)

 

 

בדוק גם

איתי רק מצטרף (צילום עצמי)

נצרת עילית: חבר המועצה איתי רק הצטרף לקואליציה

"גפסו הציע לי לחזור ולנהל את תיק הצעירים הקרוב ללבי ולכהן כמחזיק תיק התרבות, בתוספת סמכויות", הסביר רק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *