מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / הכיתה הזוהרת של דור

הכיתה הזוהרת של דור

 

דור דקל הוא ילד רגיל ופעלתן שאוהב לשחק כדורגל ולבלות עם חבריו לכיתה. אבל יש לו בעיה רפואית שמקשה עליו להתנהל כמו כל הילדים. דור נולד עם לקות ראייה קשה ובגינה הוא לא יכול לזהות את חבריו באירועים גדולים של בית הספר בהם משתתפים תלמידים רבים יחד. לקות הראייה ממנה סובל דור היא מחלת גלוקומה הפוגעת ברשתית העין, דור עבר מספר ניתוחים בעיניים ולמרות לקות הראייה הוא מקפיד לקבל יחס כמו כל הילדים ומעולם לא מבקש לעצמו הנחות .

בשנה שעברה בטיול השנתי אמו שלדור, יפית, הצטרפה כמלווה. במהלך הטיול עלה במוחה של האם רעיון מבריק "ראיתי כמה קשה לדור לזהות את חבריו לכיתה מבין כל שאר קבוצות הילדים. הוא התקשה להבחין בהם ונגרמה לו מבוכה. חשבתי לעצמי שאם ילדי הכיתה שלו היו לובשים חולצה זוהרת הבעיה הייתה נפתרת ודור היה מזהה אותה בלי שום בעיה".

דור דקל וחבריו (צילום: עצמי)
דור דקל וחבריו (צילום: עצמי)

יפית החליטה לעשות מעשה ובתחילת שנת הלימודים פנתה לחברת ועד ההורים רחלי שיטרית וסיפרה לה על הרעיון. רחלי שסובלת בעצמה מלקות שמיעה התלהבה מן הרעיון ונרתמה מיד. "הרעיון של יפית מאוד פשוט אבל גם מאוד יעיל , לפעמים הפתרונות להקל על חייהם של בעלי המוגבלות הם מאוד פשוטים ובהישג יד רק צריך שמישהו יחשוב עליהם ויהיה לו איכפת", אמרה השבוע רחלי.

רחלי הביאה את הרעיון לפתחה של עיריית נצרת עילית וזו הרימה מיד את הכפפה. עו"ס תמי בן חמו מאגף הרווחה השיגה את התקציב הנדרש להדפסת החולצות הזוהרות וחילקה אותן לכל ילדי הכיתה "כשתושב מגיע עם רעיון מקורי לסייע, אנחנו אתו", אמרה בן חמו. מנהל בית הספר יוני חזי ברך על היוזמה, לדבריו הכיתה של דור תמיד הייתה מוארת בנוכחותו ועכשיו היא זוהרת ונראית למרחוק."ביום שישי שעבר קיימנו סדר ראש השנה בהשתתפות כל תלמידי בית הספר והכיתה של דור בלטה עם החולצות הזוהרות, זה היה מרגש ומעצים", אמר המנהל יוני חזי.

ממלא מקום ראש העיר נתנאל טויטו ברך על המחווה: "הסיפור של דור וחבריו לכיתה מחמם את הלב ויש בו כדי ליישם הלכה למעשה את הערכים עליהם מושתתת מערכת החינוך של נצרת עילית ובראשם נתינה, אהבה לזולת, אחווה והתחשבות באחר".

 

בדוק גם

הרב גרוסמן ואלי מלדסי (צילום עצמי)

מפגש עם הרב

לפני 30 שנה חיתן הרב גרוסמן ממגדל העמק את המנהל האדמיניסטרטיבי של מרפאת מגדלי נצרת, אלי מלדסי עם רעייתו רונית. השבוע הגיע הרב גרוסמן למרפאה, ואפילו זכר את מלדסי, שהעניק לו טיפול VIP.

לב כהן (צילום חגאג רחאל)

בלם הפועל נצרת עילית במבחנים ברומניה

בלם הפועל נצרת עילית, לב כהן, נבחן השבוע בקבוצת אסטרה מהליגה הראשונה ברומניה * המנכ"ל ברעם שאישר את היציאה למבחנים אומר: "אם יעבור לליגה הראשונה ברומניה זו תהיה התקדמות משמעותית בקריירה שלו, לא אעמוד בדרכו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *