בית / עמקים / חדשות עמקים / היום: הפגנות ראשונות נגד הקמת נמל התעופה בינלאומי בעמק

היום: הפגנות ראשונות נגד הקמת נמל התעופה בינלאומי בעמק

עשרות אנשים מכל יישובי עמק יזרעאל השתתפו בכנס נגד הקמת שדה תעופה בינ"ל ברמת דודו והקימו וועד פעולה רחב לתכנון ההתנגדות לתוכנית, אשר יוצא להפגנות כבר ביום שישי.

על פי תוכנית העבודה המתגבשת בוועד הפעולה, שהתכנס כבר פעמיים מאז כינוס התושבים הגדול בקיבוץ שריד לפני כשבועיים, פיילוט ראשון של הפגנות יערכו החל מהשעה 9:00 בבוקר, בצומת רמת ישי ובצומת מגדל העמק/גניגר (בסמוך לכניסה לאזור התעשייה של מגדל העמק), כאשר בסוף החודש כבר יתואם מבצע הפגנות מורכב יותר בנקודות רבות בעמק ועדכון לתושבי העמק יצא ברבים.

חלק מן המאמצים של וועד פעולה זה הוא רתימת ראשי הרשויות המקומיות באזור להתנגדות, כאשר עד כה התייצבו בצורה חד משמעית לצד ההתנגדות להריסת העמק ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר, וראש מועצת קריית טבעון, דוד אריאלי. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, הצהיר גם הוא כי הוא מתנגד לתוכנית אך מבקש ללמוד אותה לעומק, ואילו ראש עיריית עפולה יצחק מירון הביע את דעתו בעד התוכנית. נעלם גדול הוא עמדתו החשובה של ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, אשר עדיין לומד את התוכנית.

ממטה המאבק נמסר: "אנו יודעים כי התקיימה ישיבת ראשי רשויות בנושא ואנו מתכוונים להפעיל עליהם לחץ כי יקשיבו לרחשי הלב של התושבים שרובם ככולם מתנגדים לשדה ולהשלכות שלו על האזור.

"אנו נספק את המידע הדרוש להחלטה הנכונה שלהם, ובמקביל נפעיל את דעת הקהל כדי להסביר כמה רעה התוכנית הזאת שממיטה אסון על החיים השלווים בעמק יזרעאל הכפרי והירוק כפי שאנו מכירים אותו. מדובר בטעות היסטורית שתהיה בכייה לדורות. אפשר וצריך לנצח את המאבק הזה – יש חלופה לנמל התעופה בעמק, העמק הוא חלום, נשמור עליו שלא יהפוך לסיוט. אנו קוראים לממשלה לא להרוס את עמק יזרעאל ההיסטורי שבו אנו חיים בשלווה ובשקט".

בדוק גם

מנחם הייזלר (צילום איחוד הצלה)

השאיפה: להגיע לכל פצוע תוך 90 שניות ולהציל את חייו

אומר מרדכי הייזלר, מנכ"ל מוסדות מגדל - אור ותושב כפר גדעון שבמועצה האזורית עמק יזרעאל, חובש נהג אמבולנס מתנדב באיחוד הצלה מיום הקמת הארגון בשנת 2006.

מרוצה. רונן פלוט (צילום: באדיבותו)

פלוט מככב במערכות הבחירות של …הרשויות השכנות

במגדל העמק, בטבריה, בעפולה ואפילו במועצה האזורית גלבוע משתמשים בסיפור ההצלחה של ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט בתעמולת הבחירות שלהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *