בית / עמקים / חדשות עמקים / הטבח במינכן: "40 שנה אני סוחב את התמונה הנוראה"

הטבח במינכן: "40 שנה אני סוחב את התמונה הנוראה"

בן הלפגוט הגיע לישראל במיוחד כדי להשתתף בפסטיבל לימוד אולימפי שהתקיים בנצרת עילית ועסק בספורט, יהדות ואיכות חיים. כשהגיע, ציפתה לו הפתעה מרגשת.

עיריית נצרת עילית השותפה לארגון הפסטיבל יחד עם פרויקט לימוד לדוברי רוסית והוועד האולימפי, העניקה לו באמצעות אלמנות מינכן ובמסגרת אירועי הפסטיבל שהתקיים בסימן 40 שנה לרצח הספורטאים הישראלים מינכן, מדליה של כבוד על פועלו להנצחת השואה והעיסוק בספורט כסמל להמשכיות לחיים וקיום העם היהודי.

בן הלפגוט
"לא שיערתי בנפשי שאזכה לקבל הוקרה". בן הלפגוט (צילום: נ"צ)

טקס הענקת המדליה התקיים בלשכת ראש העיר שמעון גפסו . הלפגוט שלא ידע דבר על המחווה הופתע ונרגש עד דמעות. כשראה את שתי אלמנות מינכן, אילנה רומנו, אשתו של יוסי רומנו ז"ל, ואנקי שפיצר אשתו של אנדרי שפיצר ז"ל, עם המדליה, לא יכול היה לעצור את הדמעות. "הייתי בחדר עם הספורטאים הישראלים שעות אחדות לפני שנרצחו.

40 שנה אני סוחב את התמונה הנוראה יחד איתי ולא שיערתי בנפשי שאזכה לקבל הוקרה כלשהי. כשזה בא בהשתתפות האלמנות ההתרגשות גדולה עוד יותר, מבחינתי זה סגירת מעגל ".

"אתה מסמל עבורנו את ניצחון קיומו של העם היהודי למרות כל התלאות שעבר ועוד יעבור בדרך", אמרה אילנה שפיצר.

טקס הענקת המדליה התקיים במסגרת אירועי פסטיבל לימוד אולימפי שהתקיים בנצרת עילית תחת הכותרת ספורט, יהדות ואיכות חיים.

 

בדוק גם

השתלמות רופאים סינים

תכנית הכשרה לרופאים מסין במרכז רפואי העמק

במסגרת תכנית ההשתלמות נחשפים הרופאים הסינים למערכת הבריאות הישראלית ולומדים על מניעת זיהומים, התמודדות עם מצבי חירום לאומיים, בטיחות המטופל ונושאים מגוונים נוספים

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *