בית / עמקים / חדשות עמקים / הוכש על ידי נחש צפע ולכד אותו חי בתוך בקבוק

הוכש על ידי נחש צפע ולכד אותו חי בתוך בקבוק

הנחש המכיש בתוך הבקבוק
נתפס. הנחש המכיש (צילום: מיה צבן)

חאלד להוואני, צעיר בן 19 מעראבה, עבד השבוע בדילול עשביה באזור רמת הגולן כשחש כאב בכף ידו. הוא הוכש על ידי נחש צפע בינוני, ארסי.
"ראיתי את הנחש ואז הרגשתי צביטה ביד. אמבולנס הביא אותי לבית החולים" . עוד סיפר כי בעזרת חבריו לעבודה, תפסו את הנחש מהזנב והכניסו לבקבוק פלסטיק ריק, אותו הביא עימו למלר"ד (מיון) המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

ענת מויאל, אחות אחראית במלר"ד מוסיפה, "כבר היו לנו מקרים שהביאו את הנחש כדי שנוכל לזהות באיזה נחש מדובר ולהתאים את האנטי- סרום. אבל אני לא זוכרת מתי לאחרונה הביאו נחש חי , זה אמנם נחש צעיר אבל זיהינו שמדובר בצפע".

ד"ר אמין שניפי, רופא במלר"ד אשר שטיפל בצעיר ציין כי "מאחר וההתנפחות ביד התקדמה בקצב מהיר תוך שהייתו במיון, חאלד קיבל זריקת אנטי סרום ובהמשך אושפז במחלקת טיפול נמרץ נשימתי להשגחה עד שישתפר מצבו". ביום רביעי שוחרר מבית החולים.

ד"ר שניפי הדגיש: "יש אנשים שבעקבות ההכשה נכנסים לשוק אנפילקטי, ולכן מאד חשוב להגיע במהירות למיון בבית חולים".

חאלד להוואני והצוות הרפואי בבית חולים פוריה
הצוות הופתע. חאלד להוואניו הצוות הרפואי בבית חולים פוריה (צילום: מיה צבן)

 

בדוק גם

הכבאים השתלטו על השריפה (צילום יצחק סולומון)

עפולה: מסעדת האחוזה עלתה באש

חמישה צוותי כיבוי מתחנת עפולה הוזעקו למקום ובמשך שעה ארוכה השתלטו על האש, שכאמור גרמה נזקים כבדים למקום. מסעדת האחוזה בעפולה נחשבת למוסד קולינרי ידוע ומוכר, שרבים מתושבי העיר נוהגים להגיע לשם לאכול.

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת: 3 בני משפחה נפצעו בקטטה

שוטרים שהוזעקו למקום עצרו חשוד (בן 21 תושב נצרת עילית), שיובא עם צאת השבת לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבימ"ש שלום נצרת. זהות חשוד נוסף ידועה ומבוצעות פעולות לאיתורו ומעצרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *