בית / עמקים / חדשות עמקים / הבעיה הבוערת של עיריית נצרת עילית: ארנונה לדירים ולולים

הבעיה הבוערת של עיריית נצרת עילית: ארנונה לדירים ולולים

"יש לי כבוד רב והערכה מרובה לכל העוסקים בתחום החקלאות, יחד עם זאת- אנו נמצאים במלחמה יומיומית בכדי להשאיר את הצעירים בעיר, ולכן עלינו לאפשר ראשית כל, הקלות והנחות בארנונה לסטודנטים, לזוגות הצעירים, ולעסקים הקטנים", אומר חבר מועצת העיר נצרת עילית, איתי רק, בתגובה להחלטת ועדת הכספים מהשבוע, לדון בנושא הקלות בארנונה לדירים ולולים.

באופוזיציה טוענים כי לא ברור להם מאילו סיבות הוחלט על הקלות משמעותיות בארנונה לבעלי דירים ולולים והביעו תמיהה על כך שהנושא עלה כעת. באופוזיציה תוהים האם אין קשר בין ההחלטה להסכם הקואליציוני, במסגרתו מונה לאחרונה שוכרי עוואודה לסגן ראש העיר, שכן בעלי הדירים והלולים הם ערבים. חבר המועצה אלכס גדלקין: "יש כבר בצו הארנונה סעיף שמדבר על מבנים חקלאים המשמשים לצורכי חקלאות, אז אני לא מבין מה כל כך בער להם לעסוק בכך".

בשביל מה צריך לעסוק במבנים חקלאים? אלכס גדלקין (צילום: יח"צ)
בשביל מה צריך לעסוק במבנים חקלאים? אלכס גדלקין (צילום: יח"צ)

מהעירייה נמסר בתגובה: "בתחומה המוניציפאלי של נצרת עילית ישנם שטחים חקלאיים בבעלות פרטית אשר במשך השנים, על פי המלצת משרד הביטחון, ניתנו לבעליהם אישורים להפעלת לולים ודירים. למרות שמבנים אלו פועלים על פי היתרים של משרד החקלאות לאורך כל השנים הם לא חויבו בארנונה ולא היו מוגדרים בצו הארנונה.

"עם כניסתו של שמעון גפסו לראשות העיר, נעשה ניסיון להסדיר את נושא תשלום, אבל בפועל לא בוצעה ההתאמה של צו הארנונה כנדרש בחוק והחיוב שבוצע, על פי מגורים (כי לא הייתה הגדרה מתאימה אחרת), לא היה ריאלי ולפיכך נשאר על הנייר הואיל ובפועל לא בוצע שום תשלום לעירייה".

עוד אמרו בעירייה: "וועדת הכספים ביקשה להסדיר את הנושא, ולוודא ששטחים אלה יחויבו בארנונה על פי ההגדרה המתאימה בצו ובהתאם תתבצע אכיפה על פי חוק. בתוך כך נבדק שיעור החיוב הנהוג בשאר הרשויות ונמצא כי בעיריית חדרה ועפולה השיעור עומד על 3 למ"ר. הוועדה החליטה על גביית שיעור גבוה של כ 7 שקלים למ"ר .

"כמו כן הוחלט להביא את הסוגיה להסדרה בצו הארנונה. חשוב לציין כי לנוכח היותם של המבנים חקלאיים בשטחים שאינם מיושבים, העירייה כלל לא נדרשת להעניק להם שירותים הנכללים בארנונה כגון חינוך,רווחה, תאורה וגינון, כך שבפועל מדובר בהכנסה משמעותית נוספת לקופה הציבורית".

 

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

תגובה אחת

  1. ארנן אריאל אבשיק

    יש חוק עירוני בנצרת עילית נגד סירים ולולים!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *