בית / עמקים / חדשות עמקים / הבכיר מעיריית נצרת עילית שעוכב לחקירה: ראש העיר שמעון גפסו

הבכיר מעיריית נצרת עילית שעוכב לחקירה: ראש העיר שמעון גפסו

הבוקר פורסם כי בכיר בעיריית נצרת עילית, יחד עם איש עסקים מקומי, עוכבו לחקירה על ידי יחידת להב 433, היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן.

הבכיר מהעירייה הוא לא אחר מאשר ראש עיריית נצרת עילית הנבחר, שמעון גפסו, שנחקר יחד עם איש העסקים בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, פגיעה בפרטיות וחדירה למחשב.

בסיום החקירה, גפסו שוחרר בערבות עצמית בסך 50 אלף שקלים בתנאים מגבילים וישהה במעצר בית עד יום שבת 9.11 בשעה 24:00.

על פי החשד, גפסו מנע סגירה של אולם אירועים הנמצא בבעלותו של איש העסקים המקומי ואפשר הפעלתו שלא בכפוף להיתרים הנדרשים, בתמורה לכספים שחלקם הועברו בהסוואה. חקירת להב 433 המאגדת מספר פרשיות, החלה בשנת 2012 בעקבות מספר תלונות שהוגשו בעניינים שונים הנוגעים לשניים. עוד נחקר החשד, כי גפסו פגע בפרטיותם של מספר אנשים באמצעות פרסום פרטים אישיים הנוגעים להם ובאחד המקרים חדר למחשב של גורם בעירייה והוציא ממנו חומרים.

"מתנהלת נגדי מלחמת התשה, אך אני עומד על חפותי ואוכיח אותה כשתינתן לי האפשרות", אמר שמעון גפסו.

מהעירייה נמסר בתגובה: "עירייה נצרת עילית רוחשת כבוד רב לרשויות החוק במדינת ישראל, כל מסמכי העירייה פתוחים וגלויים בפני נציגי החוק".

בהכנת הידיעה השתתף יצחק סולומון

ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו
שמעון גפסו (צילום: ישראל פרץ)

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *