בית / עמקים / הבית של העסקים / הביטוח הלאומי דחה פעמיים בקשת הקשיש לגמלת סיעוד

הביטוח הלאומי דחה פעמיים בקשת הקשיש לגמלת סיעוד

הביטוח במדינת ישראל מורכב ומלא ב"אותיות קטנות"  מה שהופך אותו למסובך עבור האזרח מהשורה.כשמדובר בתחום הביטוח הסיעודי, מידת המורכבות ואי ההכרה של כל הסעיפים התנאים והסייגים, ברב המקרים משרת את המוסד לביטוח לאומי שאמור לפצות ולשלם לאזרח.

זאת למד על בשרו אבשלום, תושב העמקים, שפרש לפני ארבע שנים מעבודתו לאחר 42 שנות עבודת כפיים קשה בענף הבניה. במהלך השנים דאג לשלם מידי חודש באופן סדיר את דמי הביטוח הלאומי. לפני שלוש שנים החל לסבול ממחלות כרוניות, מצבו הבריאותי התדרדר.

קשיש
אילוסטרציה: פנרמדיה

"אבא היה עמוד התווך של המשפחה, אדם חזק, כריזמתי בעל יכולות פיזיות ונפשיות עצומות , הוא הפך בשנים האחרונות בגיל צעיר יחסית לאדם חלש ושברירי הזקוק לעזרה"  כך תיאר יששכר בנו הצעיר.

"לאור ההתדרדרות במצב בריאותו של אבא, פנינו כבר לפני שנתיים וחצי לרופא המשפחה ולנציגת הרווחה במועצה והם סייעו לנו להגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי, כדי שנקבל גמלת סיעוד לעזרה עבור אבא. בוועדה דחו את הבקשה וטענו כי אבא לא  עונה על התנאים לקבלת סיעוד. כעסנו ונפגענו מאוד מהתשובה הלקונית והבלתי הגיונית, אבא היה מיואש, מצבו החמיר, התחילו רעידות בידיים, התקשה מאוד באכילה והזכרון נחלש.

המשפחה החליטה להגיש בקשה מחודשת, ונעזרה בפקידת סעד במילוי הטפסים. גם הפעם נדחו על ידי המוסד לביטוח לאומי בטענה כי במבחן התלות- תפקודית אבשלום יכול להתקלח ולהתלבש לבד.

במועדון הקשישים של המועצה, התברר כי בית הרופאים תבור, המעניק שרות לקהילה בתחומי רפואה שונים ובהם גם סיוע במימוש זכויות רפואיות ובכלל זה לאוכלוסיית הקשישים. המשפחה פנתה אליהם , ודר' יואל אייזנברג מומחה לגריאטריה ופסיכוגריאטריה , הגיע לביתו של אבשלום. בתום בדיקה מעמיקה ויסודית, ולאחר שהתרשם כי הוא חייב לקבל עזרה של אדם אחר בביצוע פעולות יומיומיות, וכי הוא זקוק להשגחה למען בריאותו , הכין דר' אייזנברג חוות דעת רפואית הקובעת, כי מעמדו הרפואי של אבשלום מוגדר סיעודי באופן מובהק. בני המשפחה פנו למוסד לביטוח לאומי והגישו הבקשה להכרה כסיעודי, בחלוף שבועיים נתבשרו כי בקשתם אושרה, ואבשלום הוכר כזכאי לסיעוד על פי כל התנאים.

 

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *