מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / האם גדלקין יצטרך להחזיר כ- 150 אלף שקלים לקופת העירייה?

האם גדלקין יצטרך להחזיר כ- 150 אלף שקלים לקופת העירייה?

אלכס גדלקין
אלכס גדלקין (צילום: פרטי)

האם ממלא מקום ראש העיר נצרת עילית, אלכס גדלקין, יצטרך להחזיר לקופת העירייה סכום של כ- 150 אלף שקלים, עבור התקופה בה שימש כסגן ראש העיר בקדנציה הקודמת? יתכן וכן. כך על פי חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, שהגיש בחמישי שעבר בקשה לבית משפט העליון, בה דרש לבטל את החלטת בית המשפט המחוזי, אשר קבעה כי גדלקין יישאר בתפקיד הסגן.

מועצת העיר נצרת עילית החליטה בקדנציה הקודמת להדיח את גדלקין, בית המשפט המחוזי קבע כי ההדחה לא הייתה חוקית, בשל פגמים שנפלו. היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין ציין בבקשתו כי אם למישהו היו השגות באשר לחוות הדעת של היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד אולגה גורדון, היה עליו לפנות ראשית למשרד הפנים, או אליו, אך הדבר לא נעשה. היועץ ויינשטיין חיזק את ידיה של עו"ד גורדון, כאשר דחה את החשש של בית המשפט המחוזי, שגורדון הפכה למעין "ראש עיריית על".

בחוות הדעת המנומקת של וינשטין, שכללה 49 סעיפים, נכתב בסעיף האחרון כי "עמדת היועץ המשפטי לממשלה כי שגה בית המשפט על ביטל את החלטת המועצה וכי נכון יהא להשיבה על כנה על כל המשתמע מכך". המשמעות: גדלקין יצטרך להחזיר כ- 150 אלף שקל לקופת העירייה, והעירייה עצמה תבע ממס ההכנסה החזר בגובה דומה עבור תשלומי מס ששולמו עבור גדלקין.

בתגובה לדברים אמר גדלקין: "אני סומך על בית המשפט, מה שהוא יקבע זה מה שיהיה, אכבד כל החלטה",

והיה ובית המשפט יקבל את דעת היועץ המשפטי תצטרך להחזיר הרבה כסף
"עבדתי חצי שנה בחינם בעבר, אעבוד עוד חצי שנה בחינם. זה בכלל אל מדאיג אותי".

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת עילית: משחק הכדורגל השכונתי הסתיים עם דקירות בבית החולים

לדברי הקורבנות, בסיום משחק כדורגל שכונתי בנצרת עלית, התלהטו הרוחות והתפתחה קטטה בין הצדדים והצד המפסיד תקף את החבר'ה שניצחו במשחק. שוטרי משטרת ישראל הגיעו לזירה אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע.

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *