בית / עמקים / חדשות עמקים / במרחביה חנכו את הסליק שנבנה ב- 1935

במרחביה חנכו את הסליק שנבנה ב- 1935

השבוע נערך בקיבוץ מרחביה שבעמק יזרעאל, טקס חנוכת הסליק הסודי שנבנה בשנת 1935 מתחת לבית הילדים. הסליק נשמר בסוד על ידי חמשת בוניו וכמעט 80 שנים אחרי שהוקם, בסיוע המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, נפתח הקיבוץ מחדש והושמש לביקור מבקרים. בטקס בירכו עמרי שלמון, מנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, ד"ר דורון מור ממרחביה ואייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל. שלמה שדה אור, אחד מבניו של בוני הסליק, הדריך את המבקרים והציג את עבודת השחזור במקום. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר, סיפר על הקמת הסליק ב- 1935 וסיפר לקהל על אירוע נוסף שקרה באותה השנה: לידתו של ד"ר דורון מור שחוגג השנה גבורות.

"חשוב שבני הנוער שלנו והקהל בכלל יכירו את הסיפורים של טרום הקמת המדינה, סיפורים שאינם מסופרים דיים. לולא הנחישות של האנשים הללו, לא היינו היום מדינה של בני חורין".

הכתבה המורחבת "בידיעות הגליל

הסליק  (צילום עצמי)
טקס חנוכת הסליק (צילום עצמי)

 

בדוק גם

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

וועדת הבחירות בניצוחו של יוסי פורטל מההסתדרות

מערכת בחירות רגועה לוועד העובדים בעיריית מגדל העמק

הקלפיות ייסגרו בשעה 15:00 ואחרי הספירה יתבררו תוצאות הבחירות. בעיריית מגדל העמק כ- 260 בעלי זכות הצבעה, 12 מועמדים מתמודדים בבחירות, המועמדת לניצחון היא יושב ראש וועד העובדים ב- 7 השנים האחרונות, רותי הרוש, שזוכה להערכה רבה בקרב העובדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *