בית / עמקים / חדשות עמקים / אלמונים ניסו לעקור את האנדרטה לזכרו של יצחק הרשקוביץ ז"ל

אלמונים ניסו לעקור את האנדרטה לזכרו של יצחק הרשקוביץ ז"ל

האנדרטה של יצחק הרשקוביץ
האנדרטה של יצחק הרשקוביץ (צילום: עצמי)

"הרגשתי כאילו ניסו לעקור לי את הלב", משחזר אלעזר הרשקוביץ, תושב שמשית, את הרגע בו קיבל טלפון שהודיע לו כי אלמונים גרמו נזק לאנדרטה שהנציחה את אביו, יצחק הרשקוביץ ז"ל, לשעבר מהנדס מחוז הצפון של מע"צ.

האנדרטה מוקמה בכביש 6400 בעליה מכיוון ריינה לנצרת עילית. בתחילת השבוע ניסו אלמונים לעקור את האנדרטה ממקומה וגרמו לה נזק. הרשקוביץ, שהוזעק למקום, זועם: "אנשים בלי לב, בלי כבוד, מה עשתה להם רע האנדרטה שניסו לעקור אותה ממקומה? עבורם זו אולי סתם חתיכת אבן, עבורי זו פינת הנצחה לאבא שלי".

למקום הוזעקו שוטרים וכן עובדי מחלקת הפיקוח בעירייה. המשטרה פתחה בחקירה. בעוד כחודשיים ימלאו עשר שנים למותו הטרגי של הרשקוביץ, בעקבות תחקיר שפורסם בערוץ 2. במכתב שהותיר לבני משפחתו כתב: "כתבה מוזמנת ומגמתית זו בפני כל עם ישראל, חרצה גורלי במשפט שמתנהל נגדי. כל מי שעוסק בתחום זה ומכירים את הנושא, יודעים בבירור מהן העובדות האמיתיות, ואיך אני פעלתי במקרה זה. לא צריך להיות מומחה גדול. ילד קטן, הנכד שלי, הבחין במגמת הכתבה ושאל אותי: מי רוצה להתנקם בך?".

עוד כתב הרשקוביץ במכתבו: "מסרתי את חיי ואת כל כולי (38 שנה) לעבודה למען הציבור, וזאת על חשבון המשפחה, והיכן הגעתי! הכתבה גרמה לי ולמשפחתי נזק בלתי-הפיך שאיתו אינני יכול לחיות. אני מצטער שהאמת תתגלה מאוחר מדי!".

יצחק הרשקוביץ היה דמות מוכרת ואהודה בנצרת עילית. הוא זכה להערכה רבה בקרב הקהילה המקומית בזכות נכונותו לסייע לכל תושב. "אבא עשה כל מה שיכל למען הקהילה, וזו התודה שמגיעה לו? מי שניסה לחבל באנדרטה לזכרו הוא איש קטן ומוג לב ואני מקווה שהמשטרה תמצא את האחראים", סיכם אלעזר הרשקוביץ.

 

בדוק גם

השתלמות רופאים סינים

תכנית הכשרה לרופאים מסין במרכז רפואי העמק

במסגרת תכנית ההשתלמות נחשפים הרופאים הסינים למערכת הבריאות הישראלית ולומדים על מניעת זיהומים, התמודדות עם מצבי חירום לאומיים, בטיחות המטופל ונושאים מגוונים נוספים

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *