יום שני , נובמבר 19 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / התנדב לאיחוד הצלה בעקבות טראומה אישית שעבר
מאיר רוזנבלום (צילום איחוד הצלה)
מאיר רוזנבלום (צילום איחוד הצלה)

התנדב לאיחוד הצלה בעקבות טראומה אישית שעבר

"את העיסוק ברפואת חירום התחלתי לפני  4 שנים כמתנדב. בעקבות מקרה טרגי שהתרחש במקום מגוריי הקודם, כשהשכנה ממול דפקה על דלת ביתנו באישון ליל וביקשה שאעזור לה עם ילדתה בת ה- 3 שהייתה מחוסרת הכרה. השוק וההלם שאחזו בי בשל חוסר ידע ויכולת לעזור, השפיעו עלי מאוד. עשיתי באותו מקרה ככל שיכולתי למרות שכבר לא היה ניתן להציל", אומר מאיר רוזנבלום, בן 41 המתנדב באיחוד הצלה.

מאיר רוזנבלום (צילום איחוד הצלה)
מאיר רוזנבלום (צילום איחוד הצלה)

רוזנבלום, תושב כפר גדעון, נשוי ואב לשניים, משמש כחובש והוא אחד ממייסדי איחוד הצלה, מגלה כי בעקבות הטראומה שעבר החליט לעשות מעשה. "הרצון לעזור ולסייע לזולת ולהיות מוכן לכל מקרה שאפשר להציל בו חיים,  הוביל אותי ללמוד ולהתמקצע ולהתנדב כחובש  בארגון איחוד הצלה".

-מקרה שנחקק בזיכרונך?

"סיפור כזה  התרחש בצומת תל עדשים, בראש השנה שלפני שנתיים. הוזעקתי לצומת בעקבות קריאה על קבלת לידה. הגעתי למקום והבחנתי שהתינוקת כבר בחוץ, ללא דופק ונשימה. לאחר פעולות החייאה בתינוקת חזר לה הדופק ונשימה. לתינוקת שלום".

רוזנבלום מסכם ואומר: "חשוב לי להביע את הערכתי לכל המתנדבים העוסקים ברפואת חירום. אני מקווה שבעתיד נצליח להגשים את חזונו של נשיא איחוד הצלה ונגיע לכל חולה ופצוע שזקוק למענה רפואי ראשוני, בכל מקום בארץ בתוך 90 שניות".

בדוק גם

מרים פיירברג איכר צילום פרטי

התנועה לאיכות השלטון פנתה למנדלבליט: קבל החלטה האם להעמיד את פיירברג לדין

"מעבר לפגיעה החמורה בציבור, הנגרמת מכך שראש העיר מצויה תחת חקירה ותחת "איום" הגשת כתב אישום, הימשכות ההליכים מהווה גם עינוי דין של ממש כלפי הגב' פיירברג, שבמשך תקופה ארוכה נמצאת באי וודאות וללא שעניינה מגיע לידי מיצוי, בהחלטה על סגירת התיק או בהחלטה על העמדתה לדין", נכתב במכתב שהפיצה היום התנועה לאיכות השלטון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *