בית / עמקים / חדשות עמקים / "העדה האתיופיות בעלת מורשת והיסטוריה מדהימה, חשוב שנשמע את סיפורם"

"העדה האתיופיות בעלת מורשת והיסטוריה מדהימה, חשוב שנשמע את סיפורם"

הפעיל החברתי איתי כהן,  שמייצג את הקול השקט בעיר עפולה, אירח בביתו את פיני פקדה, שוטר קהילתי ששיתף את סיפורו המיוחד, אודות העלייה לארץ ישראל, וכיצד השתלב בחברה הישראלית. פקדה עורר עניין רב בסיפורו, הקהל היה מהופנט ושאל שאלות את פקדה אשר שיתף באהבה את סיפורו.

פיני פקדה (מימין)  הביא סיפור מעורר השראה (צילום אבי פילוסוף)
פיני פקדה (מימין) הביא סיפור מעורר השראה (צילום אבי פילוסוף)

הפרויקט מעודד לשמוע את סיפורם של עולי אתיופיה, וכהן שלא בפעם הראשונה מארח בביתו חוגי בית חברתיים מעוררי שיח, נרתם לפרויקט הייחודי והמסקרן. "כשפנו אלי בתור פעיל חברתי לקיים את המפגש אצלי בסלון נעניתי בחיוב" אומר כהן "הפרויקט מעורר פעילות קהילתית חברתית שאני בעדה, העדה האתיופיות בעלת מורשת והיסטוריה מדהימה, חשוב שכולנו נשמע את סיפורם, כיצד עלו לארץ ישראל וכיצד השתקעו בחברה והפכו אט אט לחלק בלתי נפרד מהמדינה".

פקדה עורר השראה ועניין רב, נרתם לספר את סיפורו ברגע שהתבקש "ללא ספק זהו פרויקט חשוב, המורשת שלנו, וההיסטוריה שלנו הם חלק בלתי נפרד מהצביון המקומי והארצי".

כהן מסכם את המפגש: "כפעיל חברתי בעיר עפולה, אני תומך בשוויון מוחלט לכולנו, כולנו חיים בעיר הזו וחשוב שנכיר היטב האחד את השני. בעתיד ארצה ליזום שעה אחת בבתי הספר בה ילמדו על העלייה המיוחדת של יהודי אתיופיה ואת מורשתם".

בדוק גם

אוהדי גלבוע גליל באולם בגן נר

הקהל ביקש, הקהל קיבל

במועדון הכדורסל יוצאים במבצע מנויים אטרקטיבי לרגל פתיחת הסיבוב השלישי, בעקבות פניות רבות למועדון מצד קהל האוהדים. המנוי הוא לחמשת משחקי הבית בסיבוב השלישי, פלוס משחקי הבית בפלייאוף במידה והקבוצה תצליח להעפיל

ואיזה מסכנים האוהדים צילום: ירון כהן

לחרוש עד היסוד ולבנות מחדש

תם ונשלם עוד פרק עצוב בתולדות הכדורגל הבית שאני, עם ירידת הפועל בית שאן לליגה ב' * מי באמת אשם בירידה? כולם! * טור מיוחד של עורך ידיעות הגליל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *