בית / עמקים / חדשות עמקים / תלחצי נו תלחצי

תלחצי נו תלחצי

"אז כן, המקצוע שלי הוא אולי המקצוע הכי מרתק בעולם (לפחות בעיני), ואכן אני נוכחת כמעט כל יום בהגעתם של חיים חדשים אל העולם, ואני רואה סביבי הרבה דמעות שמחה והרבה אהבה והתרגשות".

דפנה הופר
לידה זה לא פיקניק. דפנה הופר (צילום: דוברות פוריה)

דנה הופר, עובדת כמיילדת בחדרי הלידה במרכז הרפואי פוריה, מזה חמש שנים. בעבר עוד כשלמדה סיעוד במטרה להיות מיילדת, ניהלה בלוג משלה בו העלתה רשמים וחוויות שלה מהלימודים ובהמשך מההתנסות בחדר לידה. לפני שנה לערך במהלך חופשת הלידה, לאחר לידת בנה נדב, החליטה ליצור מכל החומר שאספה ספר. הרעיון התגלגל והספר הגיע לדפוס בהוצאת סי.אל .

היא בת 37 ומתגוררת בישוב מעלה צביה (מועצה אזורית משגב), לדנה שני ילדים, שניהם נולדו במרכז הרפואי פוריה.

את הספר היא כתבה במשך שלוש שנים וכיום ניתן למצוא את "תלחצי" בחנויות הספרים.
"אני לא אוהבת להגיד "תלחצי" , אומרת דנה, "אבל זה מאד מתחבר ללידה ולסיטואציה של חדר לידה. הספר מיועד לנשים, למרות שאני חושבת שגם גברים יכולים ליהנות ממנו, זה בעצם תיאור של עולם הלידה ויש גם לא מעט הסברים. יש הרבה דברים שנשים לא יודעות, הן באות ללידה עם הרבה פנטזיות ותמונה לא כל כך מציאותית, הספר יוצר חיבור יותר אמיתי למציאות".

בדוק גם

בית העלמין בנצרת עילית (צילום יצחק סולומון)

גופת הקשישה שהלכה לעולמה הוחלפה, בבית העלמין עלו על הטעות

רק כשהגיעה הגופה לנצרת עילית עלו על הטעות, הרכב נשלח חזרה לבית חולים העמק להחליף את הגופה. יש לציין כי המשפחה האבלה כלל לא הייתה מודעת לדרמה שהתרחשה. "עד מועד ההלוויה הטעות תוקנה", מאשר גורם בבית העלמין.

ירון הוכנבוים

גביע הטוטו: קבוצת הנוער של הפועל נצרת עילית בנעלי הבוגרים

בנצרת עילית החליטו לוותר מראש על משחק גביע הטוטו הערב ברמלה, כדי שהשחקנים יגיעו רעננים למשחק פתיחת העונה, ביום חמישי נגד רמת השרון בחוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *