סוכן סמוי

 

מאת: רפאל אמזלג

אחד הגורמים המרכזיים לעלייה באבטלה בעולם הוא מחשוב התעסוקה. עם עליית עידן האינטרנט, היקף השחקנים בענף התיירות הלך ופחת משנה לשנה. בישראל ישנן כיום כ-450 סוכנויות נסיעות (ירידה של יותר מ~10 אחוזים בתוך שנתיים בלבד). רק כדי לסבר את האוזן בשנת 2000, שהייתה שנת שיא מבחינת היקף השחקנים בענף, נספרו כ-800-750 סוכנויות פעילות. אם נתבסס על הסטטיסטיקה המגמתית, בעוד כמה שנים אותו סוכן נסיעות, שבעבר לא עלינו על מטוס בלי לקבל ישירות מידיו את הנרתיק המסודר ובתוכו כרטיסי הטיסה, ייעלם מן העולם. אלא שבתוך העולם הסבוך והמורכב הזה, עולם התיירות, מסתתרים דברים מתחת לפני השטח וסוכני הנסיעות הפרטיים שהשכילו להתאים את עצמם לשינויים ולהתפתחויות דווקא זוכים לפריחה מחודשת.

רפאל אמזלג (צילום: ברונו שרביט)
רפאל אמזלג (צילום: ברונו שרביט)

אם נפשט את הדברים, סוכני הנסיעות בעצם מתפרנסים מאחוזים, קונים בזול ומוכרים ביוקר, אך כיום כאשר הצרכן הסופי יכול להתחבר בקלות לכל הממשקים אליהם מחובר גם סוכן הנסיעות, לאתרים כמו booking או trivago לכאורה אין לנו צורך לעזרתו של הסוכן. זה לא מדויק, יש מספר מקרים בהם לא כדאי לזוז ללא עזרתו של סוכן הנסיעות. הנה כמה מהם:

חבילת נסיעה מסובכת: בנסיעה שכרוכה במספר אילוצים – של מחיר, זמן ומספר יעדים  – כדאי להיעזר בסוכן נסיעות שבידיו כלים מתאימים לארגן ולסדר את הטיסות בצורה הטובה ביותר.

סיורים מאורגנים לקבוצות: כשטסים ליעד פחות מוכר כמו אפריקה, מומלץ להיעזר בסוכן בעל מומחיות ליעד הנבחר. סוכני נסיעות שיפתחו מומחיות ליעדים ספציפיים לעולם יזדקקו לשירות שלהם.

סוכן נסיעות VIP למשפחה הבודדת: בארץ נרשם ביקוש הולך וגובר בקרב משפחות להזמין טיול הכולל את כל המרכיבים – טיסות, מלון, מסעדות ואפילו וואוצ'רים לכניסות לאתרים.

סוכנויות נסיעות כבר לא מתקיימות רק מכרטוס כרטיסי טיסה, דבר שנעשה היום בצורה דיגיטלית על ידי כל נוסע. ההתמקצעות שלהן יכולה לבוא לידי ביטוי בהתמקדות נתח שוק שדורש את הייעוץ של הסוכן כדי לשרת אותו לפני ובמהלך הנסיעה שלו לחו"ל.

הכותב הוא מומחה לתיירות, יזם ומנכ"ל חברת MANAGE YOUR TRIP

 

 

 

בדוק גם

קניון מבנה נצרת עילית

21 מיליון שקלים הושקעו בשיפוץ ושדרוג קניון "מבנה נצרת עילית"

אורי אבל, מנהל תחום מרכזי קניות מסחריים בקבוצת "מבנה": "אחרי ששנים סבל הקניון מתדמית נמוכה ולא אטרקטיבית ולאחר שערכנו סקר בעיר נצרת עלית, החלטנו לשדרג את הקניון לרווחת תושבי העיר נצרת עילית ולהשיב את הגאווה המקומית לקניון הראשון שהוקם בעיר"

רוני ורותי ליקוורניק עם נור ג'אבר, בכיר ברשת קסטרו (צילום עצמי)

חנות הדגל של קסטרו תיפתח בקניון מבנה בנצרת עילית

רוני ליקוורניק, המשמש גם כחבר מועצת העיר נצרת עילית, אומר: "מדובר בחנות קונספט חדשה של קסטרו, שבהחלט מתאימה לחזונו של ראש העיר, רונן פלוט, לגבי נצרת עילית המתחדשת. אני מזמין את הקהל להתרשם מהחנות הענקית והחדשנית שלנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *