בית / עמקים / הבית של העסקים / מהן פלטפורמות השיווק שמתאימות לעסק שלך?

מהן פלטפורמות השיווק שמתאימות לעסק שלך?

 

מאת: כנרת אייזנברג

כל עסק צריך לבחון מהן פלטפורמות השיווק המומלצות עבורו ואת החלוקה בין משאבי הזמן לכסף, אך תמיד לוודא ש-30 אחוז מהזמן יוקדש לשיווק.

להלן מספר פלטפורמות בסיסיות שכל בעל עסק יכול לתפעל באופן עצמאי:

1. רשתות חברתיות (אונליין): שימוש בשיווק דיגיטלי הוא מצוין, אך צריך לבדוק מהי הרשת החברתית המתאימה לכם. פייסבוק מאוד חזקה בישראל, אך לא מתאימה לכל עסק. אפשר להשתמש בלינקדאין, אינסטגרם, פינטרסט וגוגל+. הקמת פרופיל או דף עסקי הם ללא עלות ורק אם בוחרים לפרסם את הדף העסקי יש עלויות נוספות. חשוב להיות פעילים על בסיס קבוע ולדאוג להיראות ולהישמע עם פן חיובי ומעניין על מנת ליצור קהל אוהדים המעוניינים במוצרים / השירותים שלכם באופן תמידי.

הקדישו 30 אחוז מהזמן לשיווק. כנרת איזנברג (צילום: נטע אלונים)
הקדישו 30 אחוז מהזמן לשיווק. כנרת אייזנברג (צילום: נטע אלונים)

2. ניוזלטר / רשימת תפוצה (אונליין): שימרו על קשר עם כל הלקוחות שהגיעו לעסק שלכם במהלך חייו באמצעות דיוור על בסיס קבוע. חשוב להתחבר למערכת ניוזלטר מקצועית שתוכל להראות לכם את הסטטיסטיקות של הפתיחה ותיתן אפשרויות של דפי נחיתה ותבניות להשתמש בהן כדי שהנראות תהיה טובה.

3. ביקור בכנסים / תערוכות (אופליין): בכל תחום יש כנסים ותערוכות שנתיים, ומאוד חשוב למצוא את הזמן ולהגיע אליהם על מנת לחדש קשרים, ללמוד על הטרנדים והחידושים וגם על מנת להיראות ולהטביע את חותמכם בכל פעם מחדש, הווה אומר שאתם כאן כדי להישאר.

4. נטוורקינג (אופליין): בזכות התמדה והגעה תדירה למפגשי נטוורקינג ניתן ליצור קשרים עסקיים איכותיים שנשארים לאורח זמן ומניבים בזכות החיבור האישי. התוצאות מהנטוורקינג יגיעו בזכות השתתפות במפגשי נטוורקינג (אם בקבוצה קבועה או לא) לפחות פעמיים בחודש, כשלאחר מכן קובעים פגישות עם שניים-שלושה מהנוכחים והתחברות ברשתות החברתיות להמשכיות הקשר. כאשר אתם פוגשים את אותם האנשים שוב ושוב נוצר חיבור, אמון וקשר עסקי חברי שיוביל להעברת הפניות עסקיות איכותיות ושיתופי פעולה מוצלחים. יש מקרים בהם הקשר ייווצר באופן מיידי והפעילות העסקית תתפתח במהירות, ויש שמפגש לאחר חצי שנה או שנה יתחיל את השיתוף פעולה.

© הכותבת היא יועצת שיווקית והבעלים של ארגון "מפגשי נטוורקינג ויין"

 

בדוק גם

דורין ברזני עם עוד לקוחה מרוצה

"הטיפוח של האישה זה קודם כל בשביל עצמה"

דורין ברזני הקימה את 'דורין סטודיו ליופי' לאחר שכל חייה אהבה לעסוק בטיפוח נשים, שמחזירות לה כעת אהבה בחזרה.

דניאל המרכז לבריאות השן

דניאל המרכז לבריאות השן: שיקום הפה תוך 48 שעות

נראה שעוד מתקופת הילדות רובנו לא ממש מתלהבים ללכת לטיפולי שיניים: החשש שהטיפול יכאב, שהרופא יחטט לנו בפה בכל מיני מכשירים, אולי יעיר לנו שאנחנו אוכלים יותר מידי מתוקים. היות וטיפולי שיניים הם לא מותרות אלא חובה, אנחנו גם יודעים שנצטרך לשלם עליהם סכומים שעלולים להיות יקרים. אבל יש בעפולה מקום אחד שמבטל את כל החששות: דניאל- המרכז לבריאות השן ומעבדת שיניים יגרום לכם לשנות את כל מה שחשבתם על טיפולי שיניים. מדובר במקום נעים, מזמין, המעניק מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה וכירורגיה, שירות מצוין של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ואפשרויות תשלום נוחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *